İtalyan sokak sanatçısı Blu’dan ürpertici bir evrimsel zaman çizgisi

Sanatçı Blu, İtalya’daki bir bina üzerinde yarattığı bu çarpıcı duvar resminde; en alttaki tek hücreli canlılardan başlayarak dinozorların ve memelilerin evrimi üzerinden insanların dönemine doğru bütün doğa tarihini yaratıcı bir zaman çizgisiyle tasvir ediyor.

Gökkuşağının renkleriyle bezenmiş bu evrim yolu nihayet ulaştığı en son noktada kendi ağırlığına daha fazla dayanamayarak, bir tür renk yoksunluğu içerisinde ve sanayi ve savaşın imgeleri arasında parçalanıp yok oluyor.

Street Art News‘te yer alan habere göre, İtalya’nın başkenti Roma’da Casa Dei Pazzi’deki bir binanın üzerine resmedilen bu çalışmanın oluşturulma aşamasında Blu‘nun herhangi bir asansör kullanmadan yalnızca halatlara bağlı biçimde çalıştığı belirtiliyor. Söz konusu duvar resmi, Blu‘nun önceki çalışmalarıyla da uyumlu biçimde basit bir tasarıma sahip olsa da ne demek istediğini etkili bir biçimde aktarabiliyor.

Fotoğraf: Street Art News

Fotoğraf: Street Art News

Fotoğraf: Street Art News

Fotoğraf: Street Art News

Fotoğraf: Street Art News

Fotoğraf: Street Art News

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...