Yeni Jeff Buckley albümü kayıp şarkıları biraraya getiriyor

Jeff Buckley‘nin Columbia Records için kaydettiği ilk şarkıların yeniden ortaya çıkarılarak, bir albüm halinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

You & I adını taşıyacağı belirtilen ve 16 Mart 2016’da satışa çıkacğı açıklanan albüm dokuz cover ve iki orijinal şarkından oluşuyor. Albümde yer alan söz konusu iki orijinal şarkı önceki Jeff Buckley albümüne adını veren Grace ve daha önce hiç duyulmamış bir şarkı olan ve “gizemli ve sürükleyici” olarak nitelenen Dream of You And I. Yeni albümün aynı zamanda Jeff Buckley‘nin annesi Mary Guibert’e de önceden dinletildiği açıklandı.

Bütün şarkılar, Şubat 1993’te New York’taki Shelter Island Sound stüdyosunda kaydedilmiş, ve Grace’in 20. yıldönümüne özel yeniden basımı için yapılan araştırmalar esnasında ortaya çıkmış. Bu şarkılar daha önce hiçbir albümde yer almamış olsa da, Sony Legacy’ye göre Jeff Buckley tarafından kariyeri boyunca verdiği konserlerde seslendirilmiş.

1997’de bir nehirde boğularak hayatını kaybetmesinin ardından, Buckley’nin ardında bıraktığı ve henüz yayınlanmayan birçok kaydı olduğu tahmin ediliyor.

Önümüzdeki yıl yayınlanacak olan You & I albümünün tam şarkı listesi ise şöyle:

1. Just Like a Woman (Bob Dylan cover)

2. Everyday People (Sly & the Family Stone cover)

3. Don’t Let the Sun Catch You Cryin’ (First recorded by Louis Jordan)

4. Grace (original)

5. Calling You (Jevetta Steele cover)

6. Dream Of You and I (original)

7. The Boy With the Thorn In His Side (the Smiths cover)

8. Poor Boy Long Way From Home (traditional blues song, Bukka White cover)

9. Night Flight (Led Zeppelin cover)

10. I Know It’s Over (the Smiths cover)

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...