John Malkovich ve Robert Rodriguez ancak 100 yıl sonra izlenebilecek bir film yaptı

Ünlü aktör John Malkovich ve Sin City filmleriyle adından söz ettiren yönetmen Robert Rodriguez, bundan ancak 100 yıl sonra izlenebilecek bir filme imza attılar.

Film tam da bu duruma uygun olacak biçimde “100 Years” (“100 Yıl”) adını taşıyan film 18 Kasım 2115’te izleyiciyle buluşacak. io9’da yer alan habere göre, Malkovich’in böyle bir film yapma fikrini, 1915 yılında mahzene koyduğu ilk şişeleriyle bu yıl 100. yaşını kutlayan ünlü bir likör firması Louis XII Cognac’ın desteğiyle gerçeğe dönüştürdüğü belirtiliyor.

Filme dair çok az detay bilinse de, yönetmen Rodriguez, 100 Years’ın duygusal olarak yüklü bir film olduğunu belirtiyor. Filmin öyküsüne dair pek bir ipucu barındırmasalar da, aşağıda görülebilen üç kısa tanıtım videosu bundan 100 yıl sonra izleyicilerin nasıl bir yapımla karşılaşacakları hakkında bir fikir verebilir.

Söz konusu proje, geleceğin neye benzeyeceğine dair ilk olarak ortaya atıldığında birçok seçeneğin bulunduğunu belirten Malkovich şöyle devam ediyor: “İnanılmaz bir yüksek teknoloji, dünyanın bilgisayarlaştırılmış bir versiyonunun ötesinde, post-Çernobil bir ortam, doğaya dönüş, yarı çökmüş bir uygarlık ve 1940’lar ve 50’lerin bilim kurgusuna hayal edilen geleceğe benzeyen bir retro gelecek.”

Filmin sponsoru olan marka, şık bir jest yaparak “100 Years” için 100 yıl sonra izleyebilmeleri adına kazananların muhtemelen torunlarının kullanması üzerine 1000 adet metal bilet dağıtacak.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...