Amazon.com CEO’su Jeff Bezos, Donald Trump’ı uzaya şutlamayı önerdi

ABD’nin teknolojik icatlarına ev sahipliği yapan bölgesi Silikon Vadisi son dönemlerde IŞİD ve onun destekçilerine yönelik alınması planlanan önlemlerin yanında bizzat ABD’nin kendisinden kaynaklanan aşırılıkçılığa karşı da bir önlem almayı planlıyor gibi duruyor. Zira Amazon.com’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos, başını ABD’nin cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump’ın çektiği bu soruna karşı sıradışı bir çözüm önerisi getirdi: Trump’ı uzaya göndermek.

ABD’deki Müslümanlara karşı alınması gereken önlemler ve internetin kapatılmasıyla ilgili çıkışlarıyla gündeme gelen Trump geçtiğimiz gün Jeff Bezos’u kar amacı gütmeyen bir firmayı işletmekle suçlamıştı. Amazon.com’un yanında Bezos’un The Washington Post bünyesinde sahip olduğu bir medya şirketini hedef alan Trump’ın bu suçlamasına Amazon CEO’sunun yanıtı gecikmedi.

Bezos, #sendDonaldtospace etiketiyle paylaştığı tweet’te uzaya giden ve bir daha geri dönmeyecek olan Blue Origin roketinde Donald Trump’a da bir koltuk ayıracaklarını belirtti.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...