Oukitel’den 10 Gün Pil Ömrü Sunan Akıllı Telefon

Akıllı telefonunuzda daha uzun bir pil ömrü elde etmek istiyorsanız, artık bunun için devasa USB bataryalar almanıza ya da cihazınızı yine hantal görünümlü batarya kılıflarına tıkıştırmanıza gerek olmayabilir. Zira Oukitel adlı bir akıllı telefon üreticisi bütün haftayı hiç şarj olmadan çıkarabilen bir modele imza attı.

Firmanın 10,000 mAh değerinde batarya kapasitesine sahip olan K10000 adlı bu telefonunun normal bir kullanım sonucunda bir şarjla 10-15 gün boyunca dayanabildiği belirtiliyor. Bu bilgiler firmanın pazarlama taktiği amacıyla kullandığı abartı değerler değilse, kullanıcılar ilk defa bir akıllı telefonla bir haftalık bir tatilde şarj etme derdi olmadan cihazlarını istedikleri gibi kullanabilecekler.

Bu yüksek batarya kapasitesinin bazı bedelleri de yok değil. Oldukça mütevazı bir performansa sahip olan K10000 yalnızca 1 GHz hızında dört çekirdekli bir MediaTek işlemciyle geliyor. Cihazın 5,5 inç ekranı 720p çözünürlüğünde. 8 megapiksel ana kamerasının yanında 2 megapiksel’lik bir ön kamera desteği bulunan cihaz 16 GB değerinde bir depolama alanı sunuyor. Cihazda ayrıca 3G ve LTE bağlantı desteği de da yok. Yine 240 dolar değerindeki bu görece uygun fiyatlı model, şarj aletlerinden bıkanlar için iyi bir çözüm olabilir.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...