Terminator 2, 3D olarak beyaz perdeye geri dönüyor

Aradan geçen bunca zamana ve birçok devam filmine dair Terminatör serisine dair değişmeyen bir gerçek var ki; o da zirvenin hala Terminator 2: Judgement Day’e ait olduğu… Öyle görünüyor ki 1991 yapımı bu filmin yönetmeni James Cameron da bu durumun farkında. Zira, Cameron efsaneyi yeniden ve bu sefer 3D olarak beyaz perdeye taşımak için DMG Entertainment ve Studiocanal’la işbirliği yapıyor.

2016’nın yaz aylarında gösterime girmesi beklenen film böylece 25. yıldönünümde tekrar sinema salonlarında gösterilecek ve filmi sinemada izleme şansı bulamayanlar da bu olanağı elde etmiş olacak.

Cameron’ın Terminator 2’yi bu denli başarılı kılan öğeleri en iyi biçimde yansıtabilmek adına orijinal filmi sadık kalarak başarılı bir 3D versiyon elde edeceği tahmin ediliyor. Yönetmen 2012 yılında da Titanic’in 3D versiyonunu beyaz perdeye taşımış ve dünya çapında 343 milyon dolarlık bir gişe hasılatı elde etmişti. 3D Terminator 2’nin yine de Titanic kadar geniş bir izleyici kiltesini çekip çekmeyeceği kuşkulu olsa da, bilim kurgu hayranlarının böyle bir klasiğin üç boyutlusunu en az birkaç kere görmek isteyeceğini söyleyebiliriz.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...