Amazon’dan ‘The Man in The High Castle’ın ikinci sezonuna onay

Aynı adı taşıyan Philip K. Dick romanından uyarlanan, İkinci Dünya Savaşı sonrasına alternatif bir tarih sunan TV dizisi The Man in the High Castle’ın 10 bölümlük ikinci sezonu için anlaşmaya varıldığı duyuruldu.

İlk olarak Hollywood Reporter’da yayınlanan haber aslında bir sürpriz değil, zira Amazon’un en çok izlenen ilk sezonlarından birine sahip olan diziye dair eleştiriler de oldukça olumluydu.

Firma, söz konusu yapım için büyük bütçeli tanıtım kampanyaları da gerçekleştirmişti. Bunlardan en dikkat çekeni de, ABD’de bazı tartışmalara da neden olan; New York metrosunun Nazi ve Japon İmparatorluğu sembolleriyle kaplanmasıydı.

The Man in the High Castle, Almanya ve Japonya’nın başını çektiği Mihver devletlerinin İkinci Dünya Savaşı’nı kazanarak ABD’yi işgal ettiği kurgusal ve alternatif bir tarih üzerinde temelleniyor. Dizinin ilk 10 bölümü 20 Kasım’da Amazon Prime üzerinden yayınlanmaya başlamıştı.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...