‘Blade Runner 2’nin çekimleri için geri sayım başladı!

Ridley Scott’ın yaptığı açıklamaların ardından bir süredir heyecanla beklenen Blade Runner’ın devam filminin ABD dışındaki ülkelerde dağıtım haklarını Sony Pictures satın aldı. Sinema tarihinin en ikonik karakterlerinden Rick Deckard rolünde yeniden karşımıza çıkacağı açıklanan Harrison Ford’a; en son The Big Short’ta izlediğimiz Rylan Gosling’in eşlik edeceğini geçtiğimiz aylarda öğrenmiştik.

Kuzey Amerika’daki dağıtım haklarını da Warner Bros’un satın aldığı açıklanan devam filmine dair duyurulan bir diğer önemli gelişmeye göre “Blade Runner 2”nin prodüksiyon aşaması Temmuz 2016’da başlıyor. Enemy ve Sicario gibi filmlerden tanıdığımız Denis Villeneuve tarafından yönetilecek olan yapımda ayrıca efsanevi görüntü yönetmeni Roger Deakins’in de imzası olacak.

İLGİLİ İÇERİK: Blade Runner’ın ‘silinmiş sahnelerinden’ oluşan yeni bir versiyonu

Geçtiğimiz Kasım ayında Ridley Scott’ın paylaştığı; filmin açılış sahnesiyle ilgili bilgiler dışında senaryo hakkında henüz başka bir detaya sahip değiliz. Fakat, 2019’da geçen orijinal filmden birkaç on yıl sonraki bir zaman diliminde geçen devam filminde Rick Deckard’ı yalnızca bir yan karakter olarak göreceğimizi biliyoruz.

Philip K. Dick’in Do Androids Dream of Electric Sheep? adlı romanından uyarlanan ve seyirciyi birçok soru işaretiyle başbaşa bırakan ilk filmin ardından henüz resmi adı belli olmayan devam filminin öyküyü nereye taşıyacağını merakla bekliyoruz.

İLGİLİ İÇERİK: İngiltere’de tekrar gösterime giren Blade Runner’ın yeni fragmanı

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...