David Bowie’yi anma konserlerine katılacak isimler belli oldu

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Grammy ödül töreninde Lady Gaga’nın tartışmalı ve Bowie hayranlarını (hatta bizzat Bowie’nin oğlu Duncan Jones’u) da memnun etmeyen anma konserinin ardından; daha sahici olmasını beklediğimiz asıl anma konserinin detayları belli olmaya başladı. New York’ta gerçekleşecek olan, David Bowie’nin müzik kariyerini anma konserleri için oldukça geniş ve farklı alanlardan şarkıcılardan oluşan bir liste oluştu.

The Guardian’da yer alan habere göre açıklanan listede özellikle Debbie Harry, REM’den Michael Stipe, Pixies ve Mumford & Sons gibi isimler dikkat çekiyor.

Konserlerin ilk bölümü 31 Mart’ta Carnegie Hall’da başlayacak ve 1 Nisan’da ünlü Radio City Music Hall’da devam edecek. Debbie Harry’nin 31 Mart gecesi sahnede solo bir konser vereceği, ve sonraki gece Radio City Music Hall’da sahneye Blondie’deki grup üyeleriyle çıkacağı belirtiliyor. David Bowie’nin son albümü Blackstar’da da birlikte çalıştığı Mumford & Sons, Bette Midler, Pixies ve The Donny McCaslin Group’un her iki gece de sahne alacağı öğrenildi.

Listeye yeni eklenen Cat Power, Laurie Anderson, the Roots, Perry Farrell, the Polyphonic Spree, the Roots’un dışında başka yeni sanatçı ve grupların daha gecede sahne alacağı tahmin ediliyor.

New York’taki bu etkinliklerin yanında, bu yılki Glastonbury festivalinde de “heyecan verici” bir David Bowie anması yapılacağı söyleniyor.

New York konserleri için listenin son hali şöyle:

Carnegie Hall (31 Mart):

Debbie Harry
Pixies
Michael Stipe
Cyndi Lauper
Laurie Anderson
Bette Midler
Cat Power
The Roots
Perry Farrell
Bettye LaVette
Ann and Nancy Wilson of Heart
Jakob Dylan
The Mountain Goats
Robyn Hitchcock
Holy Holy
Advertisement

Radio City Music Hall (1 Nisan):

Blondie
Pixies
Mumford & Sons
Michael Stipe
Bette Midler
Jherek Bischoff, Amanda Palmer and Anna Calvi
Cat Power
Perry Farrell
The Roots
Ann & Nancy Wilson of Heart
The Polyphonic Spree
Jakob Dylan
Donny McCaslin Group
Holy Holy

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...