Lemmy Kilmister için Kütahya’da lokma döktürdüler

Geçtiğimiz Aralık ayında hayatını kaybeden İngiliz Heavy Metal grubu Motörhead’in kurucusu Lemmy Kilmister, Kütahya’da düzenlenen; belki bizim için olağan fakat Lemmy için sıradışı bir etkinlikle anıldı. 28 Aralık 2015’te 70 yaşında hayata veda eden usta müzisyenin ölümünden 57 gün sonra yapılan bu anma çerçevesinde Kilmister’ın anısına lokma döktürüldü.

Fotoğraf: Sozcu.com.tr

Fotoğraf: Sozcu.com.tr

Etkinliği düzenleyen Motörhead hayranı Kütahyalı; Ahmet Münir Bayer ve kuzeni Deniz Bayer bu anmayı aslında daha önce yapmayı planladıklarını fakat Ankara’da yaşanan terör saldırısından dolayı ertelediklerini belirtti. Konuyla ilgili Sözcü’den Eren Sakarya’ya konuşan Ahmet Münir Bayer şunları söyledi: “Kütahya’da yaşayan bir inşaat mühendisiyim. Ortaokuldan beri severek Motörhead dinliyorum. Çizgisini asla bozmayan ender gruplardan biri. Lemmy, hayatını kaybedince kuzenimle kendisini anmak istedik ve anısına lokma döktürdük.

Fotoğraf: Sozcu.com.tr

Fotoğraf: Sozcu.com.tr

<

h2>Lemmy Kilmister kimdir?

Efsanevi metal grubu Motörhead’i 1975 yılında kuran Lemmy Kilmister, sıradışı ve özgün müzik anlayışıyla heavy metal türünün kurucularından biri. Bu müziğin gelişmesine çok önemli katkıları olan Kilmister ayrıca Venom, Slayer, Metallica gibi dünyaca ünlü diğer metal gruplarına da ilham kaynağı oldu. Motörhead adlı altında 24 albüm çıkartan Lemmy Kilmister, ‘Ace of Spades’, ‘Overkill’, ‘Iron Fist’ gibi önemli hitlere imza attı.

Kendisini anlatan 2010 tarihli ‘Lemmy the Movie’nin de aralarında olduğu bazı filmlerde de rol alan Kilmister’ın Los Angeles Sunset Bulvarı’ndaki cenaze törenine binlerce kişi katılmıştı. Tören ayrıca canlı olarak YouTube üzerinden de yayınlandı.

Fotoğraf: Sozcu.com.tr

Fotoğraf: Sozcu.com.tr

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...