Ridley Scott ve Tom Hardy’den yeni dizi: ‘Taboo’

ABD’li televizyon kanalı FX, Variety’de yer alan habere göre oyuncu Tom Hardy ve babasına ait bir fikirden esinlenerek yaratılan yeni bir gizem-drama dizisi Taboo için dikkat çekici bir fragman yayınladı. Sekiz bölüm olacağı söylenen, FX ve BBC One işbirliğinin bir ürünü olan bu mini serinin prodüktörlüğünü ise Ridley Scott ve Steven Knight üstleniyor.

Kristoffer Nyholm tarafından yönetilen dizide Hardy, ölen babasının dağılan şirketinin başına geçmek için 1814’te Londra’ya dönen bir nakliye firmasının mirasçısı James Keziah Delaney’i canlandırıyor. Fragmandan anlaşılabileceği üzere Delaney’nin babası silah, bir sürü mücevher taşıyan bazı tekinsiz kişilerle ortaklık yapmış.

Dizi için yayınlanan tanıtım metnine göre; babasının her köşe başından çıkan düşmanlarına karşı hayatta kalabilmek için bu kaotik ortamda yolunu bulmaya çalışan James kendsini; komplo, cinayet ve ihanetle sarmalanmış karanlık bir aile sırrının yavaş yavaş ortaya çıktığı çarpıcı bir öyküyü ele alan bir ortamın içinde buluyor.

Henüz resmi bir yayın tarihi açıklanmayan ve halen prodüksiyon aşamasında olan Taboo’nun 2017’de gösterime gireceği tahmin ediliyor.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...