Leonardo DiCaprio sonunda Oscar’ı aldı!

Yıllardır beklenen ve artık bir alay konusuna dönüşen şey sonunda gerçekleşti; Leonardo DiCaprio nihayet muradına erdi. Daha önce dört kez aday olduğu ve birçok defa çok yaklaştığı Oscar ödülünü The Revenant’la kazanmayı başaran oyuncu, 19. yüzyılda geçen bu filmde ihanete uğrayan bir sınır köylüsünü canlandırıyor. En İyi Yönetmen ve En İyi Sinematografi ödüllerini de alan Alejandro Iñárritu filmi The Revenant; vahşi doğada ölüme terkedilen ve yaşam mücadelesi veren Hugh Glass’ın gerçek öyküsünü anlatıyor.

88. Akademi Ödülleri’nden önce düzenlenen Altın Küre ve Bafta’da En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alan 41 yaşındaki aktör bu yılki Oscar’ın da favorisiydi.

Geçtiğimiz yılın kazananı Eddie Redymane ve Michael Fassbender gibi rakiplerini geride bırakarak En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ına ulaşan DiCaprio daha önce de aynı dalda What’s Eating Gilbert Grape?, The Aviator, Blood Diamond ve The Wolf of Wall Street filmlerindeki rolüyle aday olmuştu.

Ödülü alırken yaptığı teşekkür konuşmasına küresel ısınmanın etkilerine de dikkat çeken Leonardo DiCaprio, “İklim değişikliğinin gerçek olduğunu ve halihazırda meydana geldiğini” söyledi ve şöyle devam etti: “Bu gezegeni bize bahşedilmiş karşılıksız bir hediye gibi görmüyorum. Ben bu geceyi bana verilmiş karşılıksız bir hediye gibi görmüyorum.”

İklim değişikliğine karşı farkındalık yaratmak adına sivil toplum kuruluşlarında da etkin olarak görev yaptığı bilinen DiCaprio’nun The Revenant’taki oyunculuğa ve rolüne adanmışlığı oldukça dikkat çekiciydi. Oyuncunun filmdeki rolü için çiğ bizon ciğeri yediği ve hayvan cesetlerinin içinde uyuduğu belirtiliyor.

İLGİLİ İÇERİK: 88. Oscar Ödülleri’nin kazananları ve politik mesajları!

Birçok film projesinin sunulduğu bilinen DiCaprio’nun sıradaki filminin ne olacağı da merak konusu. Seri katil HH Holmes’un gerçek öyküsünü anlatan Martin Scorsese filminde rol alabileceği tahmin edilen aktör ayrıca Volkswagen’in emisyon skandalıyla ilgili bir film projesinin de prodüktörlüğünü üstlenecek.

Beşinci adaylığında büyük ödülü almayı başarak Dicaprio’nun daha önceki adaylıklarında Oscar’ı kazanamaması internetin en popüler bazı gif ve meme’lerine de konu olmuştu. Bu vesileyle, oyuncunun Oscar’ı kazanmasına; filmografisinden yaptığımız bir derlemeyle, DiCaprio’nun bütün zafer pozlarıyla bir selam verelim dedik:

oscar titanic dicaprio

oscar dicaprio

oscar dicaprio 7

oscar dicaprio 6

oscar dicaprio 5

oscar dicaprio 3

oscar dicaprio 2

oscar dicaprio 4

oscar dicaprio 8

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...