‘Kara Kule’nin film uyarlamasının oyuncuları belli oldu

Stephen King’in çok satan fantastik-korku serisi The Dark Tower’ın (Kara Kule) sinema uyarlamasında rol alacak olan oyuncular belli olmaya başladı. Geçtiğimiz gün Twitter hesabı üzerinden filmde yer alacağı belli olan oyuncuları açıklayan King, böylece hangi aktörlerin projeye dahil olacağına dair aylardır devam eden dedikodulara da son noktayı koymuş oldu. Buna göre efsanevi kuleyi arayan son silahşör Roland Deschain karakterini Idris Elba ve kendisini bir kovalamacanın ortasında bulan gizemli büyücü, “siyahlı adam”ı da Matthew McConaughey canlandıracak.

Halihazırda prodüksiyon aşamasına giren filmin 13 Ocak 2017’de gösterime girmesi planlanıyor.

Stephen King’in belki de en önemli eseri olan ‘Kara Kule‘ serisi sekiz kitaptan oluşuyor. Oldukça karmaşık ve detaylı bir dünyaya sahip olan hikayenin bu anlamda bir film adaptasyonu son derece zorlu bir süreç gerektiriyor. Geçtiğimiz gün Entertainment Weekly’ye konuşan King ve filmin yönetmeni ve senaryoda da King’e yardımcı olan Nikolaj Arcel; söz konusu projenin on yılı aşkın bir süredir birçok defa el değiştirdiğini, birçok stüdyo ve yönetmenin projeyi gerçekleştirmeye çalıştığını açıkladılar.

“Bunun kitaplardan filme giden çok uzun bir yolculuk olduğunu” belirten King şöyle devam etti: “Şöyle bir düşündüğünüzde, bu öykülere üniversitede son sınıf öğrencisiyken, Maine’deki nehrin yanındaki küçük, berbat kabinin içinde otururken başladım, ve nihayet bu şey gerçekten bir ön-prodüksiyon aşamasında. Bundan çok memnunum, ve biraz da şaşkınım.

King ve Arcel film adaptasyonunun hangi kitapları içereceği hakkında bir açıklama yapmadılar. Oyuncu kadrosunun da Elba ve McConaughey’den sonra ne kadar genişleyeceği henüz bilinmiyor. Dolayısıyla bu uyarlamanın şu an için yalnızca bir filmle sınırlı kalacağı söylenebilir, yine de daha fazla filme dair bir olasılık her zaman açık.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...