Luc Besson’dan yeni bilim kurgu dizisi: ‘Artificial Intelligence’

The Fifth Element ve Lucy gibi başarılı bilim kurgu filmleriyle de tanınan ünlü yönetmen Luc Besson, bu defa TV için yeni bir bilim kurgu yapımı hazırlığında. EuorpaCrop TV USA tarafından yapılan bir duyuruya göre yapımcılığını Luc Besson’un üstlendiği ‘Artificial Intelligence’ adlı bu yeni dizi TNT tarafından yayınlanacak.

Luc Besson’la birlikte diziyi yaratan ve yapımcılığını üstlenen bir diğer isim ise Bill Wheeler. Artificial Intelligence aynı zamanda Fransız yönetmenin, ABD pazarı için yazdığı ilk televizyon dizisi olma özelliğini de taşıyor.

Dizinin konusu ise kısaca şöyle: “Bir yapay zeka unsuru kapatıldığı laboratuvardan kaçmayı başarır ve bazı gizemli planları uygulamaya koymak için sistemli bir araştırmaya başlar. Söz konusu yapay zekanın yaratıcısı, onun bu amacını anlamak için bir grup uzmandan oluşan bir ekip kurar ve bu esnada onun hızlı manevralarına karşı koymaya çalışır ve dünyayı yaklaşmakta olan tehlikelere karşı uyarır.

Söz konusu proje EuropaCorp TV USA ve TNT Studios işbirliğiyle gerçekleştirilecek.

Son 30 yılda 100’ün üzerinde filmi yazan, yöneten ve prodüktörlüğünü üstlenen Luc Besson’ın en önemli filmleri arasında La Femme Nikita, Leon: The Professional, The Fifth Element, Lucy, Transporter ve Taken gibi yapımlar yer alıyor. Besson ayrıca NBC dizisi Taken’ın da yapımcılığını üstleniyor.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...