Yeni Ghostbusters filminden ilk fragman!

1984’te gösterime girdiğinde o güne dek yapılmış en büyük bütçeli komedi filmi ünvanını da taşıyan Hayalet Avcıları (Ghostbusters) büyük bir ilgiyle karşılanmış ve kısa bir sürede bir fenomene dönüşmüştü.

Oyuncu kadrosunda Bill Murray, Dan Aykroyd, Harold Ramis ve Sigourney Weaver gibi isimleri barındıran orijinal Ghostbusters, paranormal konulara düşkün Dr. Peter Venkman ve iki arkadaşının çalıştıkları üniversiteden kovulmalarının ardından TV sayesinde meşhur olup New York halkını onları rahatsız eden hayaletlerden kurtmarlarının öyküsünü anlatıyordu.

Bu kültleşmiş Hollywood klasiğinin yeniden çekilmesi elbette neredeyse kaçınılmaz olsa da yeni versiyonun ilki kadar başarılı olup olamayacağı merak konusu. Yeni filmdeki ‘Hayalet Avcıları’ ekibinin de tamamen kadınlardan oluşacak olması filmin en önemli sürprizlerinden biri olmuştu. Bir süredir çekim aşamasında olan ve daha önce kısa tanıtım filmleri ve set fotoğraflarından sonra yeni Ghostbusters filminin ilk fragmanı sonunda yayınlandı.

'Ghostbusters' (2016)

‘Ghostbusters’ (2016)

Yönetmenlik koltuğunda Paul Feig’in yer aldığı Ghostbusters‘ın oyuncu kadrosunda Kristen Wiig, Melissa McCarthy, Kate McKinnon ve Leslie Jones gibi isimler yer alıyor. Bu dört yeni Hayalet Avcısı’nın maceralarını beyaz perdede görmej için 29 Temmuz’a kadar beklememiz gerekecek. Fakat yayınlanan bu ilk fragman bize yine de karakterlere dair şimdiden birçok ipucu veriyor.

Wiig, McCarthy ve McKinnon tarafından canlandırılan karakterlerin bilimsel arka planlarına dair bazı sahnelere yer verilen fragmanda Leslie Jones’un da New York sokaklarını avucunun içi gibi bilen bir şehir ustası olduğu anlaşılıyor. Yıllar içerisinde gelişen görsel efekt teknolojilerinin de yardımıyla kahramanlarımızın karşısında bu defa her boyuttan ve türden hayaletler olduğunu görüyoruz.

Pop kültüre önemli bir damga vurmayı başaran ve 619,2 milyon dolarlık aşılması zor bir gişe hasılatı elde eden orijinal Ghostbusters’tan sonra bu yeniden yapımın benzer bir başarı elde edip edemeyeceğini bekleyip göreceğiz.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...