Akıllara zarar yeni Massive Attack videosu: ‘Voodoo in My Blood’

İngiliz trip hop grubu Massive Attack yeni albümleri Ritual Spirit’te yer alan Voodo in My Blood adlı parça için etkileyici bir video klip yayınladı.

Yönetmenliğini Ringan Ledwidge’in üstlendiği klip sinema tarihinde de özellikle içerdiği tehditkar bir top biçimli nesneyle Phantasm adlı filme ve ürkütücü alt geçit sahnesiyle Andrzej Zulawski’nin Possession adlı filmine de bir gönderme yapıyor. Massive Attack’ın İskoç rap-pop grubu Young Fathers’la birlikte kaydettiği Voodo in My Blood’un klibinde başrolde ise Gone Girl’den tanıdığımız Rosamind Pike’ın yer aldığını görüyoruz.

Londra’daki Joe Strummer alt geçidi boyunca dikkatlice yürüyen Pike, havada süzülen bir küre tarafından durduruluyor ve küreden çıkan bir iğnenin gözüne batmasıyla da olaylar gelişiyor. Kadının retinasını tarayan küre kısa bir sürede Pike’ın canlandırdığı karakterin kontrolünü ele alıyor ve onun kendisini arka plandaki sarsıcı bir müzik eşliğinde duvardan duvara hatta yerden yere vurmasını sağlıyor.

Fotoğraf: 'Voodoo in My Blood' / Massive Attack

Fotoğraf: ‘Voodoo in My Blood’ / Massive Attack

Pike, kliple ilgili kendisine soru yöneltildiğinde şu açıklamayı yapmış: “Ben klipte miyim? … Birileri klipteki kızın bana benzediğini söyledi. Joe Strummer alt geçidinden geçmişliğim var. Bir defasında orada tuhaf bir karşılaşma da yaşadım.

Pike, Massive Attack albümü Ritual Spirit için çekilen bir oynayan Oscar adayı ikinci oyuncu. Daha önce de Winter’s Bone filmiyle tanınan John Hawkes da ‘Take It There’ adlı şarkının klibinde rol almıştı.

Grup halihazırda, Young Fathers’ın da açılış performansıyla eşlik ettiği Avrupa turnesine devam ediyor.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...