Ewan McGregor’un Hz. İsa’yı oynadığı filmden ilk görüntüler!

İsa’yı Doğuran Meryem’de Christian Bale, Günaha Son Çağrı’da Willem Dafoe, The Passion of the Christ’ta Jim Caviezel‘ın ardından şimdi de Last Days in the Desert filminde Ewan McGregor‘la Hz. İsa’nın yaşamı yeniden beyaz perdede.

çöldekisongünler

Fotoğraf: Last Days in the Desert

Yönetmenliğini Albert Nobbs filminden tanıdığımız Rodrigo Garcia’nın üstlendiği filmde, hem İsa’yı hem şeytanı canlandırarak iki başrol oynayan, Star Wars ve Trainspotting gibi birçok filmde rastladığımız Ewan McGregor’ın yanı sıra yardımcı rollerde Tye Sheridan ve Ciaran Hinds yer alıyor. Filmin görüntü yönetmenliği ise 2013’te Yerçekimi, 2014’te Birdman veya Cahilliğin Umulmayan Erdemi ve geçtiğimiz yıl ise Diriliş filmleriyle Oscar’dan En İyi Sinematografi ödülünü üst üste alan Emmanuel Lubezki tarafından yapılıyor. Çölde amaçsızca dolaşan İsa’nın 40 gününü anlatan film sinematografisiyle ilgi çekeceğe benziyor.

çöldekisongünler2

Fotoğraf: Last Days in the Desert

Filmin resmî sinopsisi şöyle:

Çöldeki Son Günler İsa’nın çölde açlık ve dua ile geçen 40 gününü anlatıyor. Çölde dolanırken şeytanla mücadele eden ve sıkıntılar içinde olan bir aile tarafından misafir edilen İsa; kendini insan ikiliklerinin içinde buluyor.

Prömiyerini 2015 Sundance Film Festivali’nde yapan film, görüntü yönetimi ve McGregor’ın ikili performansı ile dikkat çekmişti. Prodüksiyon, finansman ve dağıtım şirketi Broad Green Pictures tarafından 13 Mayıs 2016 tarihinde piyasa sürülecek filmin yayınlanan resmî fragmanı da şimdiden çok ses getirmeye başladı.

Yazar:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde felsefe lisansını sürdürüyor. Müzik ve sinemayla ilgileniyor.