Doğa İçin Çal’dan yeni video!

Konsept olarak Amerikalı ses mühendisi Mark Johnson’ın Playing for Change girişimini örnek alan proje, “Doğadan çaldığın yeter, Doğa İçin Çal!” şiarıyla küresel iklim değişikliği, GDO’lu ürünler ve çevre kirliliği gibi sorunlara dikkat çekmeyi amaçlıyor. Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli kentlerinde yaşayan müzisyenlerin bir düzenleme doğrultusunda seslendirdikleri müzik parçaları projenin web sitesinde ve YouTube kanalında yayınlanıyor.

İLGİLİ İÇERİK: Artvin Cerattepe’de neler oluyor?

 

dogaicincal

Görsel: Doğa İçin Çal

Projenin yapımcısı müzisyen ve prodüktör Fırat Çavaş, Facebook hesabında paylaştığı gönderide Doğa İçin Çal 7 için 18 ülke dolaşıldığını ve toplamda 20000 kilometre yol kat edildiğini ifade ediyor. Yemen Türküsü isimli halk müziği eserinin seslendirildiği videoda Melihat Gülses, Yaprak Sayar, Sinan Cem Eroğlu gibi usta isimlerle birlikte toplamda 38 müzisyen yer alıyor. Televizyonlardan tanıdığımız sunucu ve oyuncu İlker Ayrık da kamera karşısına geçen isimler arasında.

İLGİLİ İÇERİK: İklim Zirvesi, Paris’in her yerindeki 600 sahte reklamla protesto edildi

Önceki videolar ile YouTube üzerinden milyonlarca izleyiciye ulaşan projeye Cahit Berkay, Şebnem Ferah, Levent Yüksel, Hayko Cepkin, Fuat Saka, Sümer Ezgü gibi farklı müzik türlerinde yetkinliğini ispatlamış isimler de katılmıştı.

Şimdiye dek seslendirilen eserler şöyle:

Videoları bağlantılara tıklayarak izleyebilirsiniz.

Yazar:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde felsefe lisansını sürdürüyor. Müzik ve sinemayla ilgileniyor.