23. İstanbul Caz Festivali programı belli oldu!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından her yıl düzenlenen İstanbul Caz Festivali, bu yıl Temmuz ayında, yirmi üçüncü kez düzenleniyor. İstanbul’da 20’nin üzerinde mekânda 200’ü aşkın müzisyenle gerçekleştirilecek 50 konser, yerli ve yabancı birçok müzisyeni sevenleriyle buluşturacak.

Vakıf, geçtiğimiz seneki Bienal’de İstanbul’un dört bir yanında yer alan birçok mekânı birer sergi salonuna dönüştürmüştü. Bu kez de Beykoz Kundura Fabrikası, Bomontiada, İstanbul Erkek Lisesi Bahçesi, Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi gibi birçok farklı mekân birer konser sahnesi hâline gelecek. Yaz mevsimi, İstanbul’un dört bir köşesi müzikle dolup taşacak!

İLGİLİ İÇERİK: ABD’nin Soğuk Savaş dönemi iyi niyet elçileri: Caz müzisyenleri

Nile Rodgers ve grubu Chic, Damon Albarn & Suriye Ulusal Arap Müziği Orkestrası (The Syrian National Orchestra for Arabic Music), Kamasi Washington, Ernest Ranglin, Hugh Coltman gibi caz, blues, funk, rock gibi müzik türlerinde saygın üretimleriyle bilinen birçok müzisyen, başta İstanbullu müzikseverler olmak üzere, tüm Türkiye ile buluşacak. Bu kez çocuklara yönelik bir etkinliğe de ev sahipliği yapacak olan festivalin programında “Parklarda Caz” ve “Gece Gezmesi” gibi serbest etkinlikler de yer alıyor.

caz festivali

Görsel: İKSV

Festival kapsamında, Yaşam Boyu Başarı Ödülleri ise bu yıl usta müzisyenler Özdemir Erdoğan ve Ergüven Başaran’a takdim edilecek.

Garanti Caz Yeşili ana sponsorluğunda düzenlenen festivalin biletleri ise 16 Nisan’da Biletix üzerinden ve İKSV ana gişeden satışa çıkacak. Her konserde öğrenciler için indirimli biletler de yer alacak.

Ayrıntılı programa bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yazar:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde felsefe lisansını sürdürüyor. Müzik ve sinemayla ilgileniyor.