Cannes yine bir Woody Allen filmiyle açılıyor!

Dünyanın en prestijli sinema etkinliklerinden biri olan Cannes Film Festivali bu yıl 11 Mayıs’ta başlıyor. 2002’de Hollywood Ending ve 2011’de Midnight in Paris adlı filmleri festivalin açılış gecesinde gösterilen Woody Allen, bu kez de Cafe Society ile açılış perdesinde. Şimdiden sinema tarihinin efsaneleri arasında bulunan Allen, böylece üç filmi Cannes’ın açılış seremonisinde gösterilen ilk ve tek yönetmen olacak.

Amazon Stüdyoları tarafından geçen yıl duyurulan filmin başrollerini, 2015 yapımı American Ultra filminde de birlikte izlediğimiz Kristen Stewart ve Jesse Eisenberg paylaşıyor. Steve Carell, Blake Lively, Corey Stoll, Ken Stott ve Tony Sirico gibi isimleri de kadrosunda bulunduran film, 1930’lu yıllarda film endüstrisinde çalışmak amacıyla Hollywood’a gelen ve kendini başka bir çevrenin içinde bulan bir gencin hikâyesi anlatılıyor.

woody allen

Fotoğraf: ‘Café Society’ (2016)/Gravier/Sabrina Lantos

Yaşamında büyük bir boşluğa düşmüş bir felsefe hocasının izleyiciyi ikiliğe düşüren öyküsünün anlatıldığı 2015 yapımı Irrational Man filmi de dâhil olmak üzere, Manhattan’dan bugüne Cannes’da 14 filmi gösterilen 1946 doğumlu Woody Allen, yaşına rağmen hâlâ üretmeye devam ediyor.

İLGİLİ İÇERİK: Woody Allen’ın yeni filmi ‘Irrational Man’le ilgili yeni gelişmeler

11-22 Mayıs tarihlerinde Fransa’da altmış dokuzuncu kez gerçekleşecek olan festivalin açılış ve kapanış seremonilerinin sunuculuğunu oyuncu Laurent Lafitte, jüri başkanlığını ise Oscar’dan 6 ödülle dönen başarılı yapım Mad Max: Fury Road filminin yönetmeni George Miller üstleniyor. Altın Palmiye için yarışacak filmler Nisan ayının ortasında açıklanacak.

Yazar:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde felsefe lisansını sürdürüyor. Müzik ve sinemayla ilgileniyor.