Babylon’da Balkan, İskandinav ve dünya müzikleri

Daha önce de dünya müziğine ait birçok ismi ağırlamış, İstanbul’un nitelikli konser mekânlarından Babylon, gelecek haftaki programıyla İstanbul’da Balkan, İskandinav ve Dünya Müziği rüzgârı estirecek.

6 Nisan tarihinde gerçekleşecek konserde İzlanda’nın en değerli seslerinden Ólöf Arnalds, son albümü “Palme” kapsamında Babylon’da sahne alacak. Björk, Blonde Redhead gibi gruplarla da turneye çıkan grup, İzlanda müziğinin dünya çapındaki temsilcilerinden sayılıyor.

gevende Babylon

Gevende / Fotoğraf: ODTÜ Müzik Toplulukları

Gevende, 7 Nisan Perşembe akşamı Babylon’da hayranlarıyla buluşacak. 2000 yılında Eskişehir’de kurulan ve Güneydoğu Anadolu’da “çalgıcı” anlamına gelen Gevende, son dönem alternatif müziğinin içinde özgün tarzıyla kendini fazlaca belli eden bir grup.

babazula Babylon

BaBaZuLa / Fotoğraf: Bant Mag

Türk ve Balkan müziklerini elektronik altyapılarla ve özgür doğaçlama ile buluşturan BaBa ZuLa, 8 Nisan Cuma akşamı Babylon’da bol ışıklı, bol danslı, bol sahne performanslı bir konser verecek. Konserin ardından ise, Disko Partizani, Bucovina gibi şarkılarıyla tanıdığımız DJ Shantel, Midnight Session’da gece boyu performans sergileyecek.

Babylon’da gerçekleşecek tüm konserlerin biletleri biletix.com, Biletix Gişeleri, Çağrı Merkezi ya da Babylon Gişesi’nden satın alınabiliyor.

 

Yazar:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde felsefe lisansını sürdürüyor. Müzik ve sinemayla ilgileniyor.