ODTÜSanat 17 devam ediyor

On yedi yıldır Orta Doğu Teknik Üniversitesi bünyesinde düzenlenen; sanatın farklı dallarıyla ilgilenen birçok sanatçıyı ve sanatseveri bir araya getiren ODTÜSanat, 10 Nisan’a kadar devam ediyor. Etkinlikler dizisi bu yıl 11 Mart tarihinde başlamıştı.

Basın Bülteni

Görsel: ODTÜSanat 17

Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin kuruluşunun 60. yılı olması sebebiyle “Türkiye’de Son Altmış Yılda Sanat” temasıyla düzenlenen ODTÜSanat 17, özel bir seçkinin bulunduğu sergi ve konserler, film gösterimleri, söyleşiler, tiyatro oyunları ve paneller içeriyor. Belirlenen tema kapsamında Türkiye’de sanatın 60 yılda izlediği değişimleri, süreçleri, gelişmeleri aktaran “Bakış/Look” isimli bir sergi düzenleniyor. ODTÜ Rektör Danışmanı Doç. Dr. Lale Özgenel, sergilenen eserlerin son altmış yılda üretildiğini ifade ediyor ve ekliyor:

“Bu anlamda, “Bakış/Look” sergisinde sanatseverlere, son altmış yılın sanatını biçimlendiren usta sanatçıları, öğrencileri ve onların öğrencilerini bir arada görebilme olanağı sunuyoruz. Bu sergiyle bir araya gelen 83 sanatçı arasında ayrıca ODTÜ Kampusunda eserleri olan Gencay Kasapcı, Tamer Başoğlu, Burhan Alkar, Seyhun Topuz, Ercan Yılmaz, Tuğrul Emre Feyzoğlu, Metin Yurdanur, Jale Erzen gibi sanatçıların son dönem eserlerine de yer veriyoruz.”

İlerleyen günlerde Mine Acar, Kıymet Giray, Rengim Gökmen ve Ruken Öztürk’ün konuşmacı olduğu  “Sanata Bakış 1: Sanatın Altmış Yılı” ve Ali Akay, Zeynep Yasa, Mehmet Yılmaz ve Emre Zeytinoğlu’nun konuşmacı olarak katılacağı “Sanata Bakış 2- Çağdaş Sanatın Üretimi ve Yazımı” isimli iki panel ile; Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım tiyatro oyunu, Michael Prins konseri, Hasan Pekmezci ile Baskı Teknikleri Atölyesi, Hava Kuvvetleri Bandosu ve Cazın Kartalları Orkestrası konseri etkinlikleri gerçekleşecek.

ODTÜSanat17 etkinlik programına ve ayrıntılı bilgiye şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Yazar:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde felsefe lisansını sürdürüyor. Müzik ve sinemayla ilgileniyor.