Philip K. Dick’in kısa hikayeleri TV dizisi oluyor!

Bilim kurgu edebiyatının en dikkat çekici isimlerinden Philip K. Dick’in hayatı ve edebi mirası ‘Electric Dreams: The World of Philip K. Dick’ adlı yeni TV dizisiyle ekranlara geliyor. Sony Pictures ve İngiliz TV kanalı Channel 4 tarafından yapılan duyuruda 10 bölümden oluşacağı ve bir antoloji niteliğinde olacağı belirtilen dizi ünlü yazarın; Minority Report, Paycheck ve Total Recall gibi filmlere de ilham kaynağı olan kısa öykülerine odaklanacağı belirtildi. Dizinin her bir bölümü bağımsız bir öykü üzerinde temellendirilecek, İngiliz ve Amerikalı yazarlardan oluşan bir ekip tarafından sunulacak.

Kült bilim kurgu filmi Blade Runner’a da esin kaynağı olan yazarın halen bilim kurgu dünyasına yön vermeye devam vizyonunun ele alınacağı dizinin senaryosunu ve yapımcılığını Battlestar Galactica’nın yaratıcısı Ronald D. Moore ve TV dünyasının ünlü isimlerinden Michael Dinner üstleniyor. Breaking Bad’le tanınan oyuncu Bryan Cranston’ın da dizinin yapımcılarından biri olduğu ve en az bir bölümde yer alacağı belirtiliyor.

bryan cranston electric dreams

Bryan Cranston. Fotoğraf: Bleecker Street

İlk olarak Channel 4’da gösterilecek olan dizi Sony Pictures aracılığıyla uluslarası platformda da izleyicilerle buluşacak. Diğer yandan konuyla ilgili yapılan açıklamada dizinin yayın tarihine dair herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Dizinin yapım sürecinin de bir parçası olacağı belirtilen Dick’in kızı Isa Dick Hackett söz konusu projeye dair yaptığı açıklamada “babasının kısa öykülerini yeniden gündeme getirecek olan bu sıradışı ekiple birlikte çalışmaktan büyük bir heyecan duyduğunu” belirtti ve şöyle devam etti: “Oldukça önemli ve etkili filmlere esin kaynağı olan bu kısa öyküler onun kariyerindeki en büyüleyici kavramsal işlerden bazılarını temsil ediyor.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...