Massive Attack’ten Brexit tepkisi!

Hyde Park’taki British Summer Time festivalinde sahne alan Massive Attack’ten çarpıcı Brexit tepkisi…

İngiltere’nin tarihi Brexit kararının yankıları devam ediyor. Ünlü İngiliz trip-hop topluluğu Massive Attack üyesi Robert Del Naja söz konusu oylamanın ardından alınan Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı hakkında çarpıcı yorumda bulundu.

Geçtiğimiz Cuma günü Hyde Park’ta gerçekleşen British Summer Time festivalinde konuşan Del Naja, hem kendi adına hem de diğer grup üyesi Grant Marshall adına yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Göçmen çocukları olarak ikimiz de bu durumdan dolayı hayal kırıklığına uğradık. Halihazırda devam etmekte olan popülist saçmalıklara kurban olmamıza izin veremeyiz. Yobazların ve ırkçıların bu durumla birlikte güç kazanmasına izin veremeyiz. Bu bir saçmalık.

İLGİLİ İÇERİK: Akıllara zarar yeni Massive Attack videosu: ‘Voodoo in My Blood’

Grup üyeleri sahnedeyken arka plandaki elektronik ekranda yer alan şu sözlerin önünde çalmaya devam ettiler: “Hepimiz bunun içinde birlikteyiz.” Konserin bir bölümünde sahneye çıkan ve daha önce de Massive Attack’la çeşitli işbirlikleri yapan Tricky’yle birlikte grup Brexit’e atıfta bulunarak “Take It There” ve “Eurochild” adlı şarkıları da çaldılar.

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...