1500 şarkıcıdan oluşan koronun Leonard Cohen sürprizi!

Aralarında Rufus Wainwright’ın da yer aldığı 1500 şarkıcıdan oluşan etkileyici korodan Leonard Cohen şarkısı için inanılmaz performans…

Daveed Goldman ve Nobu Adilman tarafından 2011 yılında başlatılan ve iki haftalık aralıklarla gerçekleştirilen şarkı söyleme etkinliği Choir! Choir! Choir! son buluşmasında en sevilen ve daha önce de pek çok kez yeniden yorumlanan Leonard Cohen şarkılarından Hallelujah‘ı seslendirdi. Katılım için yalnızca şarkı söylemeyi sevmek şartı aranan etkinliğe Kanada ve çevresinden yaklaşık 1500 kişi katıldı.

Luminato Festivali kapsamında düzenlenen büyük etkinlikte Kanada’daki Hearn Fabrikası’nda toplanan yüzlerce insan, Kanadalı besteci ve söz yazarı Rufus Wainwright’ın liderliğinde Leonard Cohen’in 1984 yılında çıkardığı Various Positions albümünde yer alan ve daha sonra John Cole, Jeff Buckley, Alexandra Burke gibi isimler tarafından da yorumlanan Hallelujah isimli şarkıyı hep birlikte seslendirdi.

1934 yılında Kanada’da doğan müzisyen, şair ve romancı Leonard Cohen, 1956’dan bugüne başta müzik olmak üzere oldukça farklı alanlarda yapıtlara imza attı. Yayınlanmış 13 stüdyo albümü bulunan sanatçı ayrıca roman ve şiirleriyle çeşitli ödüller kazandı.

Daha önce Bob Marley, Toto, Daft Punk gibi müzisyen ve grupların şarkılarının seslendirildiği etkinlikler de düzenlemiş olan oluşumun diğer performanslarına YouTube’dan ulaşabilir; proje hakkında ayrıntılı bilgi almak için ise şu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Yazar:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde felsefe lisansını sürdürüyor. Müzik ve sinemayla ilgileniyor.