Quentin Tarantino sinemaya veda ediyor!

Pulp Fiction, Kill Bill ve The Hateful Eight gibi filmlerin yönetmeni Quentin Tarantino iki film daha yaptıktan sonra sinemayı bırakacağını açıkladı.

 

Az diyaloglu, bol ölümlü kült filmlerle dolu bir kariyere sahip usta yönetmen Quentin Tarantino, yüksek olasılıkla iki yeni film daha yaptıktan sonra sinema kariyerini noktalayacağını duyurdu.

Geçen hafta gerçekleşen 33. Kudüs Film Festivali’nde konuşan Tarantino, “Onuncu filmde durmayı planlıyorum, yani iki film daha yapmayı düşünüyorum,” dedi. On birinci film fikri üzerine henüz düşünmediğini söyleyen şakacı yönetmen, eğer fazladan bir hikâyesi daha olursa onu da huzurevinde kendisi için çekeceğini dile getirdi.

İLGİLİ İÇERİK: Tarantino’ya göre tüm zamanların en iyi 12 filmi

Yönetmen, geçtiğimiz Perşembe günü başlayan festivalin açılışında konuklara bir sürpriz yaparak 1994 yapımı Ucuz Roman filminin 35mm kopyasını da gösterdi. Tarantino’nun İsrail filmleri üzerine yaptığı konuşmanın ardından İsrail Kültür Bakanlığı tarafından yönetmene sinema tarihine katkılarından ötürü bir ödül takdim edildi.

1990’larda yükselen bağımsız Amerikan sinemasının en başarılı yönetmenlerinden olan Tarantino’nun filmografisinde Kill Bill, Pulp Fiction, Reservoir Dogs gibi sinema tarihine iz bırakmış filmler bulunuyor. Şimdiye dek aldığı senarist olarak 2 Oscar ödülü bulunan yönetmen, planladığı iki film hakkında detay vermekten kaçınsa da izleyiciler Kill Bill’in üçüncüsünün geleceğine dair umutlarını koruyor.

Yazar:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde felsefe lisansını sürdürüyor. Müzik ve sinemayla ilgileniyor.