Blade Runner 2’den ilk görseller geldi!

Blade Runner 2 için yayınlanan ilk resmi görseller, ilk filmin hayranlarına oldukça tanıdık gelen izler taşıyor.

1982 tarihli efsanevi bilim kurgu filmi Blade Runner’ın heyecanla beklenen devam filmine dair ilk detaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Şimdilik Blade Runner 2 olarak adlandırılan filme dair yayınlanan ilk sanat resmi, Ridley Scott’ın orijinal filmini yakından tanıyan hayranlara tanıdık gelecek bir sokağı betimliyor.

İlk hikayenin geçtiği tarihten onlarca yıl sonrasında geçen ikinci filmde ünlü oyuncu Ryan Gosling de yer alacak. İlk filmde Rick Deckard rolüyle başrolde olan Harrison Ford’un da devam filminde görüneceği açıklandı. Devam filminin yönetmenlik koltuğunda ise Sicario ve Prisoners’la tanınan Denis Villeneuve yer alacak.

İLGİLİ İÇERİK: Ridley Scott, ‘Blade Runner 2’nin açılış sahnesini anlattı

Villeneuve, Ekim 2017’de gösterime girmesi beklenen Blade Runner 2’yle ilgili Entertainment Weekly’ye yapığı açıklamada şunları söyledi: “Bizi eşi benzeri olmayan paralel dünyalara götüren güçlü görsel karakteristiğe sahip bilim kurgu filmlerine hep hayrandım ve ilk Blade Runner filmi açık ara bunların en iyisi.

Ridley Scott’ın insan olmanın koşullarına dair sunduğu bu eşsiz keşfi yaratmak için bilim kurgu ve kara film temalarını bir araya getirme dehasını gösterdiğini belirten Villeneuve şöyle devam etti: “Yeni Blade Runner ilk filmin; ondan birkaç on yıl sonrasını anlatan bir uzantısı.

Filmin oyuncu kadrosunda yer alacağı kesinleşen diğer isimler şöyle: Robin Wright, Ana de Armas, Sylvia Hoeks, Carla Juri, Mackenzie Davis, Barkhad Abdi ve Dave Bautista.

Görsel: Victor Martinez / Warner Bros

Görsel: Victor Martinez / Warner Bros

Görsel: Victor Martinez / Warner Bros

Görsel: Victor Martinez / Warner Bros

İLGİLİ İÇERİK: Blade Runner, Voight-Kampff testini geçti!

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...