Michael J. Fox, meşhur sahneyi Coldplay’le yeniden yarattı!

Michael J. Fox, Geleceğe Dönüş’teki rolünden yıllar sonra Coldplay konserinde sahneye çıkıp “Johnny B. Goode”u çaldı.

Geçtiğimiz 21 Ekim 2015 tarihinde Marty McFly’ın ‘geleceğe’ gittiği günle ilgili kutlamaların ardından aylar sonra Michael J. Fox yine bir “Geleceğe Dönüş” jestiyle gündemde.

Klasikleşmiş ‘Back to the Future’ üçlemesinin yıldızı, geçtiğimiz Pazar gecesi müzik alanında yılın en sürpriz bir araya gelmelerinden birine imza attı. Fox, Coldplay grubunun New Jersey’deki MetLife Stadium’da verdiği konserde sahneye çıkarak “Earth Angel” ve “Johnny B. Goode” adlı şarklarına yaptığı cover’da sahnede Chris Martin ve diğer grup üyelerine eşlik etti.

Back to the Future’a aşina olmayanlar için hatırlatmak gerekecek olursa, her iki şarkının film için önemi oldukça büyük. Hem “Earth Angel” hem de bir Chuck Berry klasiği olan “Johnny B. Goode” ilk filmin The Enchantment Under the Sea adlı okul dansı etkinliğinde Marty McFly’ın da bir şekilde dahil olduğu grup tarafından canlı olarak çalınıyor.

İLGİLİ İÇERİK: Geleceğe Dönüş II’nin sahne arkasından pek bilinmeyen detaylar

Coldplay konserindeki bu sürprize yol açan şey ise aslında Chris Martin’in oğlu Moses’ın bir video mesaj aracılığıyla babasına yaptığı; ikisinin de favorisi olan bu filmden bir şarkı çalması yönündeki isteği.

İlk önce Coldplay’le birlikte Marvin Berry and The Starlighters’ın şarkısı “Earth Angel”ı çalan Fox, daha sonra filmdeki sahnede attığı meşhur soloyla da akıllarda kalan “Johnny B. Goode” için yine sahnede kaldı.

İLGİLİ İÇERİK: New York metrosunda eğlenceli zaman makinesi şakası!

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...