Dünyanın en hızlı drone’u satışa çıkıyor!

Teal isimli bir firma tarafından üretilen ve saatte 130 kilometre hıza ulaşabilen drone 2016 sonlarına doğru satışa çıkacak.

Havacılık meraklısı ve genç drone pilotları dünya şampiyonu George Matus’un girişimiyle kurulan Teal isimli şirket, ilk ürünlerini geçtiğimiz günlerde duyurdu. Saatte 130 kilometre hıza ulaşabilen ve 4K kalitede video çekebilen bu drone, firmanın internet sitesinde ön siparişe açıldı. Güç tasarrufu ve en yüksek performans gibi tercihlerle birlikte gelen ürün 10 ila 20 dakika arasında havada kalabiliyor. Firmanın CEO’su olan 18 yaşındaki başarılı girişimci, ürünü “hayalin gerçek olması” olarak tanımlıyor.

drone

Görsel: Teal

Geniş bir kullanıcı kitlesine kullanışlı insansız hava araçları üretmeyi misyon edinen Teal’ın ilk ürünü nVidia TX1 işlemcisiyle desteklenen, 4K kayıt yapabilen geniş açılı bir kamera ve istenilen hedefi otomatik olarak takip etmesine olanak sağlayan “follow-me” özelliği ile birlikte geliyor. Bir çita kadar hızlı olan bu hava aracı bir akıllı telefon, tablet bilgisayar ya da uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyor.

drone

Görsel: Teal

İLGİLİ İÇERİK: ABD hükümeti, bütün drone’ları kayıt altına almayı planlıyor

Yazar:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde felsefe lisansını sürdürüyor. Müzik ve sinemayla ilgileniyor.