Ursula K. Le Guin’in yeni bir öyküsü yayımlanıyor

Bilim kurgu ve fantastik edebiyatın en önemli yazarlarından Ursula K. Le Guin’in daha önce basılmamış yeni bir öyküsü yayımlanacak.

Ursula K. Le Guin’in Yerdeniz evreninden daha önce basılmamış The Daughter of Odren isimli öyküsü, Yerdeniz Büyücüsü romanının 50. yıl dönümünde basılı olarak yayımlanacak. Yerdeniz evreninde geçen ve bir intikam öyküsü olan eser iki yıl önce e-kitap olarak yayımlanmıştı. İllüstrasyonlarının Charles Vess tarafından yapılacağı öykü, 2018 güzünde tamamlanacak olan Yerdeniz derlemeleri içine dahil edilecek.

“Yerdeniz evrenini yaratmam 32 yılımı, yayımlatmam ise 16 yılımı aldı.” diyen yazar, yazarların ve büyücülerinin büyülerinin etkilerini görmelerini beklerken sabırlı olmayı öğrendiklerini ifade etti.

İLGİLİ İÇERİK: Ursula K. Le Guin: Özgürlüğü hatırlayabilen yazarlara ihtiyacımız olacak

Bitirilmesi için çalışılan derlemede The Daughter of Odren’in yanı sıra The Tombs of Atuan, The Farthest Shore, Tehanu, Tales from Earthsea ve The Other Wind romanları ile The Word of Unbinding ve The Rule of Names isimli öyküler de yer alacak.

23 romanı, 12 öykü koleksiyonu, 5 deneme koleksiyonu , 13 çocuk kitabı ve onlarca şiiri bulunan 86 yaşındaki yazar, Hugo ve Nebula gibi bilim kurgu alanında verilen birçok ödülün de sahibi olmuştu. Hâlâ üretmeye devam eden yazar en son Steering the Craft isimli bir yazım rehberi ile Late in the Day isimli bir şiir kitabı yayınlamıştı.

Derlemenin illüstratörlüğünü üstlenen Charles Vess, Facebook hesabı üzerinden bazı taslak çizimler paylaştı. Tümüne buradan ulaşabilirsiniz.

ursula

Görsel: Charles Vess

ursula

Görsel: Charles Vess

Yazar:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde felsefe lisansını sürdürüyor. Müzik ve sinemayla ilgileniyor.