Tim Robbins bir felsefe profesörünü canlandıracak

Oscar ödüllü aktör Tim Robbins, Alan Ball’un HBO için çekeceği yeni dizide karşımıza bir felsefe profesörü olarak çıkacak.

Temmuz ayında Amerika’da yayın yapan televizyon grubu HBO’nun yeşil ışık yaktığı, Six Feet Under, True Blood gibi dizilerin yaratıcısı Alan Ball’un yeni projesiyle ilgili ayrıntılar belli olmaya başladı. Bu yeni isimsiz proje, Alan Ball’un HBO için yaptığı beşinci iş olacak.

İLGİLİ İÇERİK: ‘Six Feet Under’ın yaratıcısından yeni dizi!

Henüz ismi belli olmayan ve on bölümden oluşan ilk sezonu tamamen yayınlanacak olan dizi; felsefe profesörü bir baba, avukat bir anne ve üçü evlâtlık dört çocuktan oluşan çağdaş ve çokkültürlü bir ailenin yaşamına odaklanacak. Bu modern görünüşlü ailedeki derin çalkantılar, öz çocuklarının başka kimsenin göremediği bir şeyler görmesiyle başlayacak.

Dizide hayatını, varoluş amacını, dünyayı ve Audrey isimli eşiyle yaşadığı huzursuz ilişkiyi sorgulayan felsefe profesörü Greg rolünde, Tim Robbins’i, avukat Audrey rolünde ise Holly Hunter’ı izleyeceğiz. Öte yandan Jerrika Hinton, Raymond Lee, Daniel Zovatto gibi isimlerin de kadroda yer alması bekleniyor.

Esaretin Bedeli, Human Nature gibi filmlerden tanıdığımız Tim Robbins, 2003 yapımlı Mystic River filmindeki performansıyla Oscar ödülünü kazanmıştı.

Yazar:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde felsefe lisansını sürdürüyor. Müzik ve sinemayla ilgileniyor.