Öykü, şiir, sinema atölyeleri: Akademi Nar

Şair ve öykücü Onur Caymaz’ın çabalarıyla hayata geçen Akademi Nar’da, Haydar Ergülen, Faruk Duman, Onur Behramoğlu gibi isimler atölyeler düzenliyor.

Akademi Nar, Onur Caymaz ve Aslıhan Türel’in çabalarıyla kurulmuş, ilk etapta Onur Behramoğlu ve Faruk Duman’ın dersleriyle içeriği zenginleştirilmiş; yanı sıra seminerler, etkinlikler düzenlenecek, kaynağını binlerce yıllık Akademi sözcüğünün gücünden alan bir girişim.

akademi
Akademi Nar, Onur Caymaz’ın benzerlerinden çok daha farklı içerikle ilk kez Gümüşlük Akademisi Arnavutköy’de gerçekleştirdiği ve Türkiye’nin farklı kentlerinde dönem dönem devam etmekte olan Yaratıcı Okurluk atölyelerini, eşi Aslıhan Türel’in önerisiyle kendilerine ait bir mekânda yapmak isteğiyle yola çıktı. Etkinlik programı öykü, şiir ve sinema alanlarında da zenginleştirilen oluşumda Haydar Ergülen, Faruk Duman, Onur Behramoğlu, Ali Şimşek, Burak Göral gibi isimler de atölyeler düzenliyor.

Ayrıntılı bilgiye ve etkinlik programına şu bağlantıdan ulaşılabilir.

 

Yazar:

Disiplinler ve kültürlerarası bir içerik deneyimi; en güncel felsefe, sanat, müzik, sinema, edebiyat, bilim ve teknoloji haberleri...