Hopper’ın resimlerine hareketli dokunuşlar: Edward Hopper in Motion

ABD’li ressam Edward Hopper’ın bazı resimleri, İngiltere merkezli bir yaratıcı ajans tarafından GIF animasyonlara dönüştürüldü.

Daha çok yağlı boya tablolarıyla bilinen ABD’li ressam Edward Hopper’ın tanınan eserleri, ölümünün ellinci yıl dönümü anısına İngiltere merkezli bir yaratıcı ajans tarafından GIF animasyonlara dönüştürüldü. “Edward Hopper in Motion” isimli seride dokuz ikonik resim interaktif dijital replikaya çevrildi. Koleksiyonda yer alan resimler şunlar: “Automat”, “Chop Suey”, “Lighthouse Hill”, “New York Movie”, “Morning Sun”, “People in the Sun”, “Nighthawks”, “Hotel Window” ve “House by the Railroad”.

Sanatçının realist tutumu korunarak İngiltere merkezli içerik ajansı Verve Search tarafından yeniden hareketli biçimlerde yorumlanan resimlerle, sanatçının işlerinden haberdâr olmayan genç jenerasyonun tanıştırılması hedefleniyor.

İnteraktif projeyle ayrıntılı bilgiye ve tüm resimlere bağlantıdan erişilebilir.

Yirminci yüzyıl Amerikan sanatının önemli isimlerinden olan sanatçı, 1882 yılında doğmuştu. Ağırlıklı olarak yağlı boya resimleriyle tanınan sanatçı, resimlerinde, insanın çevresiyle olan ilişkisini kesin biçimde işledi.

Yazar:

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde felsefe lisansını sürdürüyor. Müzik ve sinemayla ilgileniyor.