ABD’li yetkililer, Rusya’nın Ukrayna’ya güçlü hipersonik füzeler ateşlediğini doğruladı. İşte bildiklerimiz

Ukrayna ordusu Cumartesi günü Kiev ve güneyin bazı bölgelerinde Rus saldırısı olmadığını veya çok az olduğunu bildirse de, doğudaki savaş şiddetli olmaya devam etti.

Acil servisler, Rubisne kentinde Rus topçu ateşi tarafından tahrip edilen bir konut binasının enkazından çıkarıldıktan sonra iki çocuğun öldüğünü söyledi.

Aynı bina çöktüğünde bir kadın da öldü; Kızı hayatta kaldı ve durumu stabil.

Bazı bağlam: Rubizhne, Ukrayna’nın elinde kalan, ancak doğu Ukrayna’daki iki Rus yanlısı devlete yakın olan küçük kasaba ve köylerden oluşan bir koleksiyonun parçası.

Ukrayna ordusunun savaşına ilişkin en son değerlendirme, Rusya’nın doğudaki harekâtının şu anki odak noktası olarak görüldüğünü açıkça ortaya koyuyor – Luhansk ve Donetsk çevresindeki iki kaleyi kuzeybatıda Kharkiv bölgesi çevresinde elde edilen bölgesel kazanımlarla ilişkilendirmek.

Ordu merkez komutanlığından Cumartesi günü öğleden sonra yayınlanan günlük güncelleme, “Chvroletonetsk, Rubisne ve Bopasna’yı ele geçirme çabalarına odaklanan” bir dizi Rus saldırısını duyurdu.

Daha Fazla Ölüm ve Yıkım: Cuma günü, yerel Ukraynalı yetkililer Rus topçularının bölgedeki bir dizi topluluğa ateş açması sonucu dört kişinin öldüğünü ve on kişinin yaralandığını söyledi.

Bölge lideri Serhi Haidai, 19 daire ve iki sağlık merkezi de dahil olmak üzere toplam 54 binaya saldırı düzenlendiğini söyledi.

23 il ve köyde doğalgaz, 26 ilde elektrik yoktu.

Haidoi, Cumartesi günü insani bir koridordan tahliye edilen 700 kişinin son günlerde yaralananların çoğunu içerdiğini söyledi.

READ  Dizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.