Ashley, parti tenisinde en baskın güç olmaktan emekli oldu

Parti ezici yer vuruşları ve dilim backhand kombinasyonu mükemmel atışa olduğu kadar yakındı ve onu bazen kontrol edilemez hale getiriyordu.

Partinin son üç Grand Slam şampiyonluğu – Ocak ayındaki Avustralya Açık’tan daha belirgin değil – 1978’den bu yana turnuvanın ilk ev şampiyonu olmak için tek bir setten vazgeçmedi.

Zamanla, Avustralya Açık zaferinden hemen sonraki tek soru şuydu: Kaç Grand Slam kazanabilir?

Parti, başarısına rağmen “uzun süredir” emekli olmayı düşündüğünü söyledi. Aslında, emekli olma kararının yalnızca geçen yıl Avustralya Açık ve Wimbledon zaferleriyle onaylandığını itiraf etti.

Party, emeklilik videosunda “Geçen yıl Wimbledon’da hem bir insan hem de bir sporcu olarak benim için çok şey değişti” dedi. “Hayatın boyunca aynı amaç için, Wimbledon’ı kazanmak için çok çalıştığında. Bu benim hayalimdi. Teniste sevdiğim bir rüyanın gerçekleşmesiydi. Gerçekten bakış açımı değiştirdi.”

2008’de Justin Henin’in izinden giderek, dünyada 1 numara olurken, Party, emeklilik tarihinde ikinci kadın oldu, ancak bu, sporu ilk bırakışı değil.

2014 yılında tenis kariyerine başladıktan dört yıl sonra, 18 yaşında “çok hızlıydı” diyerek 21 ay ara verdi.

Kadınlar Big Bash Ligi’nde Brisbane Heat için profesyonel olarak kriket oynayan Avustralyalı, muazzam yeteneğini sadece sahada göstermekle kalmadı.

Aynı zamanda hevesli bir golfçü ve daha da yetenekli. 2020’de parti Brisbane yakınlarındaki Brookwater Golf Kulübü’nde kadınlar şampiyonluğunu kazandı ve 15 kez büyük kazanan Tiger Woods bir keresinde onu “en iyi swinger” olarak tanımladı.

“Sırada ne var? Golfte Grand Slam şampiyonu ?!” Eski Tenis Dünyası 1 Numarası Simona Halep Twitter’da sorgulandı.
Ashley Party, Daniel Collins'i mağlup ederek 1978'den beri Avustralya Açık tekler şampiyonu olan ilk ev sahibi oldu.

2021 tenis sezonundaki korona virüsü salgını, Avustralya’daki seyahat kısıtlamaları partinin yılın büyük bölümünde eve dönmesini engellediği için benzeri görülmemiş zorluklar sundu.

READ  Dizi

Parti o zamanlar Wimbledon’ı kazanmıştı, ancak – yaşam boyu hedefine ulaşırken bile – bir şeylerin eksik olduğunu fark etti.

Wimbledon’dan sonra bu cesarete sahip oldum ve takımımla bu konuda çok konuştum” dedi. “Yalnızca küçük bir parçam tatmin olmadı, tam olarak tatmin olmadı. Hayatımın ikinci evresinde bende bir bakış açısı değişikliği oldu ve mutluluğum sonuçlara bağlı değildi.”

Tenisteki varlığının büyük ölçüde kaybolacağına şüphe yok.

Williams kardeşler, Roger Federer ve Rafael Nadal gibi tüm zamanların en iyilerinin hayatları sona ererken, parti şu anki yıldız kadrosunun ön saflarında yer alıyor. Oyun İleri.

Ancak ayrılışı, dünyanın en iyisi olduğunu iddia eden kadın sporunda oynayan birçok oyuncuya kapı açıyor.

En son Indian Wells şampiyonu Iga Swiatek, muhtemelen bunu yapmak için en iyi yer ve partiden ayrıldıktan sonra dünyada 1 numaraya yükselecek. 20 yaşındaki oyuncu, 2020’de Fransa Açık’ı kazanmış ve tarihte Grand Slam şampiyonluğu kazanan ilk Polonyalı oyuncu olarak şimdiden büyük bir şampiyon.

Parti tenisini her seviyede domine etti, Wimbledon, Fransa Açık ve Avustralya Açık’ı kazandı ve 15 kariyer unvanıyla çıktı. Hiç şüphesiz oyunun en yetenekli oyuncularından biri olarak hatırlanacak.

Barty, “İçinizdeki en iyiyi ortaya çıkarmak için ne kadar çalışmanız gerektiğini biliyorum,” dedi. “Takımıma artık sahip olmadığımı defalarca söyledim.

“Fiziksel olarak motive değilim, duygusal değilim ve hepsi bu. Beni başarılı yapan da bu.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.