DISHOMINGO, Oklahoma: Görgü tanıkları, bir araba yarı kamyonla çarpıştığında altı kızın öldüğünü söylüyor.

Kızlar, Oklahoma’nın 122 mil güneyindeki Dishomingo’daki bir kavşakta küçük bir binek otomobilde ilerliyorlardı.

Bu kavşakta bir trafik dur işareti vardır ve otoyolun hız limiti 50 mph’dir. Görgü tanıkları, Chevy’nin dur levhasında “yuvarlanmayı durdurduktan” sonra US-377’ye girdiğini, güncellemeye göre sol ön tarafta bir Semitruck ile çarpıştığını ve onu yoldan çıkardığını söyledi.

Ardından kamyonun yarısı yoldan çıkarak özel bir araçla otoyolun çıkışında durdu. Raporda, kamyon şoförünün yaralanmadığı belirtildi.

Soruşturma devam ediyor ve NTSB, Oklahoma Otoyol Devriyesi ile birlikte, bir dizi sorunu araştırmak için Oklahoma’ya dört araştırmacıdan oluşan bir ekip ve bir aile destek uzmanı gönderdi.

Aydınlatma ve hava durumu gibi otoyol koşullarının yanı sıra sahadaki kaza geçmişlerini ve insan hatasının olası nedenlerini değerlendirecekler. Ayrıca aracın federal ve eyalet yönetmeliklerine uygunluğunu da gözden geçirecekler.

Raporda, müfettişlerin kaza alanını yeniden inşa edecekleri ve fiziksel kanıtları ve araç hasarını inceleyecekleri belirtildi.

Grubun görsel çalışmasının Pazartesi gününe kadar tamamlanması ve ilk raporun gelecek ayın sonuna kadar tamamlanması bekleniyor. Olası neden ve katkıda bulunan faktörler dahil olmak üzere tam soruşturma önümüzdeki birkaç yıl içinde tamamlanacak.

Dishoming Devlet Okulları müdürü Bobby Whiteman yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimiz, personelimiz, ailelerimiz ve toplum adına düşünceniz, duanız ve teşvikiniz için teşekkür etmek istiyorum.” Dedi.

“Kırık kalpler sürecine başlarken, eğitimciler olarak birincil önceliğimizin öğrencilerimizin duygusal, zihinsel, sosyal ve fiziksel ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu hatırlatırım. Bu dönemde odak noktamız bu ve her gün hizmet veriyoruz. Öğrenciler ,” Whiteman’ın açıklaması eklendi. .

READ  Dizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.