Doğrudan Duyurular: Gotanji Brown Jackson’ın Onay Denemelerinin Başlangıcı

Video

Senato Yargı Komitesi, Başkan Biden’ın adayı için onay duruşmasıyla ilgili olarak Yüksek Mahkeme’ye ön raporlar hazırladı.borçborç…Ördek Değirmenleri / The New York Times

Yargıç Kodanji Brown Jackson’ın Yargıtay atama süreci, anın ne kadar olağanüstü olduğunu kabul ederek Pazartesi sabahı başladı ve iki taraf, modern Senato onay duruşmasının özelliklerini toksik bir senaryoya dönüştürmemeye söz verdi.

Iowa Senatörü Charles E. Yargı Komitesinde kıdemli bir Cumhuriyetçi olan Grossley, Yargıç Jackson için bir sandalye çekti. Komiteye başkanlık eden Illinois Senatörü Richard Durbin, “Amerika Birleşik Devletleri’nde her şeyin mümkün olduğu gerçeğinin yaşayan bir tanığısınız” dedi.

“Hiçbir yargıç siyahi bir kadın olmadı. İlk olabilirsiniz” dedi. dedi Durbin. “Birinci olmak kolay değil. Bazı yönlerden en iyi, bazı yönlerden cesur olmalısınız.

Ancak Demokratlar Yargıç Jackson’ın rekorunu kazanırken, mahkeme salonundaki deneyimini ve mevcut Yüksek Mahkeme yargıçlarına kıyasla deneyiminin genişliğini vurgulayarak Cumhuriyetçileri yaşamın ilk anlarına götürdü. , Ve daha önce bahsedilenden daha ilerici gruplarla daha yakından ilişkili olduğunu kanıt olmadan önerdi.

“Solda federal yargıçların, yargıçların kendi değerlerine dayalı politika kararları vermesi gerektiğini savunan birçok kara para grubu var” dedi. Crosley açılış konuşmasında şunları söyledi: “Bu yönetimin yargısal seçim sürecinde Adalet Talebi gibi aşırı sol karanlık para gruplarının rahatsız edici rolünden bahsettim.”

Yargıç Jackson, Senato üç kez onayladı Önce.

Birkaç Cumhuriyetçi, onun kamu savunucusu olarak işini incelediklerini söyledi. Son haftalarda Cumhuriyetçiler, Yargıç Jackson’ın kamu savunucusu olarak geçmişteki kariyerini hedef alarak, kendisinin ve Biden yönetimi tarafından seçilen diğer adli atamaların ciddi şekilde kovuşturulan müvekkillere yetkin savunma sağlamak için uygunsuz bir şekilde gittiğine dair kanıt olarak suçluların savunucusu olarak geçirdiği zamanı göstermeye çalışıyorlar. . Bazen iğrenç suçlar.

READ  Dizi

Beyaz Saray yetkililerinin Yargıç Jackson’ı hazırlamak için izlediği sürece aşina olan iki kişiye göre, bir kamu savunucusu olarak çalışmalarını içeren kritik satırlar bekliyordu. Guantanamo Körfezi’ndeki bir ABD askeri hapishanesindeki mahkumları temsil ettiği için Cumhuriyetçiler tarafından ciddi bir şekilde sorgulandı.

Teksas Cumhuriyetçi Parti Senatörü. Açılış konuşmasında John Corny, Yargıç Jackson’a, “Çekişmeli adalet sistemine derin saygı duyan biri olarak, çılgınca tartışmanın önemini anlıyorum” dedi.

Yargıç Jackson, şube ışıklarının altındaki koltuğuna oturduktan sonra açılış konuşmaları boyunca gülümsedi. Son zamanlarda Yargıç Jackson ile neredeyse her gün sahte duruşma oturumları yöneten Beyaz Saray danışmanı Dana Remus da dahil olmak üzere, onu son görünümü için hazırlayanların karışımı arkasında oturdu.

İlk açıklaması boyunca, Sn. Durbin, Başkan Fidel tarafından atanmasının tarihi ve anlamlı olduğunu yineledi. “ABD’de her şeyin mümkün olduğu gerçeğinin canlı tanığısınız” dedi. Adli sicil kaydı, ilgili yasal nesnelerin gerçeklerini ve sırasını gösterdi ve iki taraflı bir oy elde etmek için yeterli olmalıdır.

“Başkan için bir nevi lastik damgasısın” dedi. dedi Durbin. Bay. Durbin, sicilinin istismar edildiğini ve herhangi bir eleştirinin kimliğini görmezden geleceğini söyledi. “Dört kelimem var: Kayıtlara bakın. Tüm kaydınız bu ekip tarafından dört farklı durumda incelendi.

2018 Yargıç Brett M. Bay Kavanagh, Pazartesi günü, siyasi olarak zehirli Senato onay işlemleriyle ilişkilendirdikleri soruşturma sürecini bir “sirke” çevirmeyeceklerini söyleyen bir dizi Cumhuriyetçi arasındaydı. Crosley de onlardan biri. O sırada Yargıç Kavanagh, Christine Blassey Ford tarafından kötü niyetli suçlarla suçlanıyordu. Cinsel istismar Onlarca yıl önce, ikisi de Washington’un kenar mahallelerinde lise öğrencisiyken. Pazartesi günü, Teksas Senatörü Ted Cruz da dahil olmak üzere birçok Cumhuriyetçi, iddiaları dramatik kişisel saldırılarla birleştirmeye çalıştı: “Kimse ergenlik dönemindeki flört alışkanlıklarınızı araştırmayacak.” dedi Cruz.

READ  Dizi

Bunu iddia edilen usul hatalarına dayalı bir senaryoya dönüştürmeyeceğiz” dedi. Crosley ona, Yargıç Kavanagh’ın söylediklerine atıfta bulunarak, duruşma sırasında yaptığı giriş konuşması sırasında birkaç kesinti olduğunu söyledi. “Her neyse, yaptığımız şey Yargıç Jackson’ın adalet felsefesi hakkında zor sorular sormak.”

Cumhuriyetçilerin, geçen yıl katıldığı üst düzey bir tezgah olan Columbia Devre Bölgesi için ABD Temyiz Mahkemesi ve Yüksek Mahkeme yargıçları için sık sık görünümleri hakkındaki çalışmaları hakkında soruları olacağını söyledi. dedi Grossley. Yargıç Jackson’ın Temyiz Mahkemesi’ndeki sekiz aylık süresinde sadece iki dava sundu. Çoğunluk görüşler.

Güney Carolina’dan Cumhuriyetçi Senatör Lindsay Graham, Kavanagh davasını acı bir şekilde hatırladı ve Cumhuriyetçilerin kendisine karşı kişisel saldırılar başlatmayacağını söyledi.

Başka bir aday olan J.J., “Yargıç Kavanagh ve diğer Muhafazakar yargı mensupları gibi bu sürekli saldırıya uğramayacaksınız” dedi. Michael Childs’ın atanmasını destekleyen Bay. dedi Graham. “Cumhuriyetçi adayların hayatlarını alt üst edenlerden sizlersiniz, bu işe yaramıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.