Dow Jones Vadeli İşlemleri: Artan getirilere rağmen piyasa şimdilik yükseliyor; Tesla rakibi Xpeng kasette

S&P 500 Future ile Dow Jones Vadeli İşlemleri ve Nasdaq Vadeli İşlemleri Pazar akşamı açılacak. Piyasa rallisi geçen hafta kârlı olmaya devam etti ve birçok önde gelen hisse senedinin alım sinyallerini aydınlattı. –
X.Borsa, artan ham petrol fiyatları ve artan hazine getirileri nedeniyle yükseldi. Yani, şimdiye kadar. Ama kayıtsız kalmayın. Hazine getirilerindeki amansız yükseliş, başta büyüme isimleri olmak üzere borsanın süresiz olarak düşmesini zorlaştırdı.

Ana endeksler ve önde gelen hisse senetleri için ılımlı bir gerileme sağlıklı olacaktır. elma (APL) Ve özellikle Tesla hisseleri geri kalanını kullanabilir. Bir tutamaç yaratıcı olurdu Nvidia (NVDA), son iki haftadır yoğun bir şekilde yarışıyor. Marriott Dünya Çapında (Mart) Saplıdır, ancak uzun taban olarak kullanılabilir.

Regeneran İlaçları (Yağmur) Satın alma bölgesinde işlem yaparak, ikinci bir şans veya ek satın alma fırsatı sunarak daha büyük bir etki yarattı. JP Hunt Taşımacılık Hizmetleri (JBHT) aşağı çekti Satın alma noktasıAma bir noktada destek buldu.

Xpeng geliri

Bu arada, Xpeng (XPEV) Dördüncü çeyrek sonuçlarını Pazartesi günü erken saatlerde açıklar. Çin EV rakibi Neo (NIO), Perşembe günü geç saatlerde, lüks EV sedan ET7’nin teslimatlarının da Pazartesi günü başlamasıyla karışık sonuçlar açıklandı. Bu, Mart ayındaki teslimatlarla Çin’deki EV üreticileri için yoğun bir haftanın parçası.

XPEV hisseleri ve Neo hisseleri Cuma günü yüksek işlem gördü. Bu, neo sonuçlar ve rehberlikten kaynaklandı, ancak aynı zamanda, genel olarak ABD’de listelenen Çin hisse senetlerindeki canlanmanın ortadan kaldırıldığına dair endişeleri de yansıttı.

tesla (DSLA) Önümüzdeki hafta sonu küresel ilk çeyrek dağıtım ve üretim rakamlarını yayınlayabilir.

Tesla, JP Hunt ve Nvidia hisseleri hareket halinde IBD Lider Tablosu. Tesla, Regeneran, Nvidia ve JPHT hisseleri var IBD 50.

Bu makaleye eklenen video, başka bir önemli piyasa haftasını ele alıyor ve MAR Hisse Senedi, REGN Hisse Senedi ve IBD Hisselerini analiz ediyor. Carlisle (CSL)

Bugün Dow Jones Vadeli İşlemleri

S&P 500 Future ve Nasdaq 100 Futures ile Dow Jones Vadeli İşlemleri, Pazar günü saat 18.00’de ET’yi açacak.

Eylemin bir gecede olduğunu unutmayın güvercin vadeli Başka yerlerde onu bir sonraki normal gerçek ticarete çevirmeye gerek yok Borsa Oturum, toplantı, celse.


IBD Live’da borsa rallisinde işlem görebilecek hisse senetlerini araştırırken IBD Uzmanlarına katılın


borsa rallisi

Geçen haftaki borsa rallisi orta derecede sağlam kazançlar göstererek önceki haftanın en büyük gelişimini kaydetti.

Dow Jones Sanayi Ortalaması geçen hafta %0.4 yükseldi. borsa ticareti. S&P 500 endeksi yüzde 1.8 yükseldi. Nasdaq bileşiği %2 yükseldi. Small Cap Russell 2000 %0.5 düştü.

READ  Dizi

10 yıllık Hazine geliri geçen hafta 34 baz puan artarak Mayıs 2019’dan bu yana en yüksek seviye olan %2,49’a yükseldi. 1 Mart’ta %1,68 idi. 10 yıllık getiri arttıkça, daha da hızlı büyüyen ve farkı sadece 20 baz puana indiren iki yıllık hazine getirisi de arttı. Bazı yerlerde tersine dönen düz hazine getiri eğrisi, Federal Rezerv’in oranları keskin bir şekilde artıracağı ve ekonomik büyümeyi yavaşlatacağı beklentilerini yansıtıyor.

ABD ham petrol vadeli işlemleri geçen hafta yaklaşık %12 artarak varil başına 113.90 dolara yükseldi.

ETF’ler

Ortada En iyi ETF’lerYenilikçi IBD 50 ETF (FFTY) Geçen hafta %1.9 yükselirken, Innovator IBD Breakout Opportunities ETF (Bot) %3,5 daha yüksek. iShares Genişletilmiş Teknoloji-Yazılım Endüstrisi ETF’si (IGV%0,6 azaldı. WANEX Vektörleri Yarı İletken EDF (SMH) %2.3 aldı. Nvidia Stock, büyük bir SMH holdingidir.

Daha spekülatif hikaye stoklarını temsil eder, ARK Innovation ETF (ARKK) Geçen hafta %1.9 düştü ve ARK Genomics ETF (ARKG) Tesla hisselerinin %2.8’i, Ark Invest’in ETF’lerinin 1 numaralı holdingidir. Arc ayrıca bazı XPEV hisselerine de sahiptir.

SPDR S&P Metaller ve Madencilik ETF’si (XME) Geçen hafta %8,1 arttı. Global X ABD Altyapı Geliştirme ETF’si (kaldırım) %1.7 aldı. ABD Küresel Jetleri ETF (JET’LER) %1,1 daha yüksek, artan enerji fiyatlarından daha kötü değil. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) Yükselen oranlar ve zayıf konut raporları nedeniyle %8,8 düştü. Enerji Seçimi SPDR ETF (XLE%6,6 artış ve finansal seçim SPDR ETF (XLF) Gelişmiş %1.3. Sağlık Hizmeti Seçilmiş Sektörü SPDR Finansmanı (XLV%0,5 azaldı.


Şimdi izlemek için en iyi beş Çin hisse senedi


elma stoğu

Apple hisseleri geçen hafta %6.55 artarak 174.72’ye yükseldi, 50 günlük çizgiyi toparladı ve düşüş eğilimindeki erken girişi temizledi. Hisse senedi 176,75’te kapanıyor Çift taban Satın alma noktası. Ancak AAPL hisseleri art arda dokuz seans yükseldi. İdeal olarak, hisse senetleri en az birkaç gün askıya alınmalı veya hatta bir kopuştan sonra çekilme riskini azaltmak için bir önlem alınmalıdır.

bu Göreceli güç çizgisi Bu rekor, Apple hisselerinin S&P 500 endeksi karşısındaki güçlü performansına yansıdı. RS çizgisi, sağlanan çizelgelerdeki mavi çizgidir.

Tesla hissesi

Tesla hisseleri, önceki haftaya göre %13.8 artışla önceki hafta %11.6 artışla 1.010.64’e yükseldi. Resmi Satın Alma Noktası 1.208.10, göre MarketSmith analiziSığ bir eğilimle 1.150’den biraz daha az giriş sağlar.

READ  Dizi

Hisse Cuma günü bir miktar kaybetti, ancak art arda sekiz seanstan sonra. İdeal olarak, TSLA hissesi bir nefes alacak ve daha derinde iyi bir tutuş yaratacaktır. Dosya Temel Ve hareketli ortalamaları yakalayın. 50 günlük vergi hala düşüşte.

Tesla hissesi, üç haneli fiyat-getiri oranı ile diğer hisse senetlerinden çok daha iyidir. Ancak hazine hala verimde bir artış görüyor.

Bu, Tesla Q1 için belki de 1 Nisan Cuma kadar erken bir tarihte rekor teslimatlarda bir başka çeyrek rekoru.


Tesla Vs. BYD: Hangi Booming EV Giant’ı Satın Almak En İyisi?


Nvidia hissesi

Nvidia hisseleri en son haftada %4.7 artışla 276.92’de kaldı ve bir önceki hafta yaklaşık %20’lik bir yükselişin ardından yarı iletken bir toparlanmaya yol açtı. Perşembe günü, hisse senedi kısa vadeli direnç seviyelerini kaldırdı ve agresif bir eklenti girişi sağladı. Yalnızca 346.57 satın alma noktasıyla derin entegrasyonun sağ tarafının ortasında NVDA hissesi bir tutamaç kullanabilir. Nvidia hisselerinin, orta nokta tabanın tam ortasının hemen üzerinde olacak şekilde, doğru kolu oluşturmak için biraz daha yükselmesi gerekiyor.

Marriott rolü

Marriott hissesi bu hafta %0.2 artışla 171.52’de. Hisseler Cuma günü 173,54’te düşük işlem gördü. MAR hisseleri, Şubat ayı başlarında birkaç seyahat stokunu kırdıktan sonra, Rusya-Ukrayna savaşında sert satış yaptı. V-şekilli entegrasyonda yeniden düzenlenmiştir. 173.54’lük satın alma noktası “sap”ın hemen üzerindedir, bu doğru değildir çünkü entegrasyon için doğru platformu oluşturmak için hala bir haftaya ihtiyacı vardır. Giriş, artık geçerli olmayan, ancak yine de fark edilebilir olan önceki satın alma noktasına yakındır.

rejenere rolü

Önceki iki haftadaki güçlü kazanımların ardından, REGN hisseleri geçen hafta %0.8 düşüşle 680.03’e geriledi. Düz temel. Regeneron hissesi, son askıya almanın ardından artık güvenli görünen 673.96’lık satın alma noktasının hala üzerinde. REGN hissesi, 636 ve 645’e yakın erken kayıtları zaten yok etti.

JBHT hissesi

JP Hunt hisseleri %2.7 düşüşle 209.19’a geriledi ve 6 Mart’taki kırılmadan sonra birkaç seans geriledi. Geri çekilme nispeten mütevazıydı, son birkaç gün içinde artan enerji fiyatları göz önüne alındığında şaşırtıcı değildi. Ancak JBHT hisseleri geçen hafta sonu 208.97 düz tabanlı satın alma noktasının altına düştü, ancak Cuma günü 21 günlük grafiğinden alım bölgesine geri döndü. Yatırımcılar, kamyon şirketini buradan satın alabilir veya JBHT hissesi Perşembe günü 213,29 gün içi yüksek bir değer kazanarak kısa düşüşü kırana kadar bekleyebilir.

READ  BuzzFeed yatırımcıları CEO Jonah Beretti'yi haber odasını kapatmaya zorladı

Piyasa Ralli Analizi

Nasdaq’ın sağlam bir şekilde yükselmesi ve S&P 500’ün 200 günlük puanını geri kazanmasıyla borsa iyi bir hafta geçirdi. Dow Jones 200 günlük dizisini sonlandırıyor. Russell 2000 normalde düştü.

O dönemde hazine getirilerinin yüksek olmasına rağmen, özellikle Nasdaq’ın son iki hafta içinde çok güçlü bir şekilde hareket edebildiğini belirtmek ilginçtir. Tahvil getirileri bu kadar hızlı yükselmeye devam ederse, büyüme stoklarının iyileşmeye devam edeceğine inanmak zor. Ama bir hafta önce söylenebilirdi.

Ancak, kilit endeksler bazen yükselen faiz oranlarını düşürene kadar düşürür.

Nasdaq’ın geçen haftaki gücü Apple, Tesla, Nvidia ve Google Parent gibi megacope’lardaki keskin kazanımları yansıttı. Edebiyat (Google) Geçen haftaki ARKK gerilemesi, nispeten ılımlı olmasına rağmen, yükselen Hazine getirilerinin daha yüksek değerli büyüme stoklarını etkilemeye başlayacağını gösteriyor.

Bir endişe, bu megakoplar zemin kaybederse, büyüme stoklarının, özellikle ARKK tipi hisse senetlerinin satılacağıdır.

Bununla birlikte, ılımlı bir piyasa gerilemesi Tesla hissesi, Nvidia, Apple ve diğer birçok çiftlik idaresine yardımcı olabilir ve hareketli ortalamalarını yakalayabilir. Bu aynı zamanda çok keskin bir piyasa çöküşü riskini de azaltacaktır.

Öte yandan, JBHT hissesi bir miktar piyasa gücünü kullanabilir veya enerji fiyatlarını düşürebilir.

Enerji ve emtia stokları güçlü seyrini sürdürüyor. Bazıları bu tür alım bölgelerinin içinde veya yakınında Maraton Petrol (MBC), Sosyal (CIVI), Kabuk (Kabuk) Ve BHP (BHP), Ancak birçoğu son aylarda alanlarında gerildi veya geri kaldı.


IBD’nin ETF Pazarlama Stratejisi ile piyasa zamanı


şimdi ne yapmalı

Yeni satın alma fırsatlarından yararlanan yatırımcılar, risklerini geçen hafta eklemeliydi. Ancak yatırımcılar bekleyip piyasanın geri çekilip çekilmediğini ve yeni kurulumlar yaratıp yaratmadığını görecekler.

Kolları ve diğer satın alma noktalarını idare eden hisse senetlerine odaklanın ve bu izleme listeleri üzerinde çalışın.

Pazar patlaması yüksekse, kırılmalar ve erken rekorlar üzerine atlayacak bir konumda olacaksınız. Anahtar kodlar daha da düşerse, 50 günlük çizgisini kırın ve maruz kalmanız o kadar yüksek olmayacaktır.

Buna göre Büyük resim Her gün piyasa yönü ve önde gelen hisse senetleri ve sektörler senkronize olmalıdır.

Ed Carson’ı Twitter’da takip edin @IBD_ECarson Borsa güncellemeleri ve daha fazlası için.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Hızlı karlardan ve büyük kayıplardan kaçınmak mı istiyorsunuz? SwingTrader’ı deneyin

En iyi büyüme stoklarını satın alın ve görün

İlerleme, 5 hisse satın alma noktasına yakın güçleniyor

Havayolları için yeşil büküm? Endüstri biyoyakıtlara, pillere, hidrojene doğru ilerliyor

Cuma günü S&P 500 Kazananları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.