Eleştirmenlerin Seçimi 2022 Canlı Duyuruları: Billy Crystal, Yaşam Boyu Başarı Ödülü ile onurlandırıldı

Londra -“Köpeğin gücü”Jane Campion’un Pazar gecesi Londra’da düzenlenen EE British Academy Film Ödülleri’nde başrollerini Benedict Cumberbatch ve Jesse Flemens’in paylaştığı Montana Çiftliği’ndeki iki kardeş arasındaki gergin western çatışması.

Denise Villeneuve’ün bilimkurgu destanını geride bıraktı ve BAFTA olarak bilinen ödüllerde En İyi Film dalında aday gösterildi.Tepe“Kenneth Frank”Belfast“Kuzey İrlanda’daki çocukluğuna ve Adam McCain’e dayanan siyah beyaz filmler”yukarı bakmaBaşrollerini Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence ve Meryl Streep’in paylaştığı bölücü iklim değişikliği hicvi.

Cambian aynı zamanda En İyi Yönetmen ödülünü de kazandı – ödül tarihinde bu ödülü alan üçüncü kadın – bu yılki Akademi Ödülleri’nin önündeki hızını artırdı.

Londra’ya ödülünü almaya gelmedi. Cumartesi günü, Los Angeles’ta, aynı zamanda en yüksek ödülü kazandığı Yönetmenler Birliği Amerika Ödülleri’ndeydi. O ödül töreninde Variety, Campion’un aşağılandığını duyunca dikkatleri üzerine çekti. Aktör Sam Elliott bunu söyledi Filmde “Eşcinsellik Üzerine Notlar” da dahil olmak üzere filmi hakkında.

Campion Variety’ye “O bir kovboy değil, bir aktör” dedi.

borç…Jesse Grant / Getty Images

“Köpeğin Gücü” iki büyük ödül kazanmış olsa da, BAFTA’lar bu yılki kazananları ile dikkat çekiyor ve tahtayı süpüren hiçbir film yok. Will Smith, tenis yıldızları Venus ve Serena Williams’ın babası Richard Williams rolüyle En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.Kral Richard”En İyi Kadın Oyuncu, rolüyle İngiliz Kadın Oyuncu Jonah Scanlan tarafından alındı.Aşktan sonra”Kocasının gizli geçmişini ortaya çıkaran beyaz bir Müslüman dönüştürme hakkında düşük bütçeli bir film.

Film, bırakın başka yerlerde, Birleşik Krallık’ta yaygın olarak görülmedi, ancak Scanlan, Lady Gaga (“Gucci’nin evi”) Ve Alana Heim (” Licorice Pizza “), ikisi de izleyiciler arasındaydı. “Gel!” Scanlan hediyesini kabul etti ve “Bazı hikayelerin şaşırtıcı sonları var” dedi.

READ  Dizi

İngiltere Akademi Ödülleri’ne eşdeğer olan bu yılki BAFTA’lar, Rebel Wilson’ın ev sahipliğinde Londra’daki Royal Albert Hall’da düzenlenen törene göz alıcı bir kişinin dönüşünü kutladı. Geçen yıl çoğunlukla sanal etkinlikten sonra.

“Ödül törenleriyle yüz yüze olmak ne kadar iyi?” Wilson açılış monologunda, “Oyuncular, bu sağlıklı podcast’leri yapmayı bırakabilirsiniz” dedi.

Denis Villeneuve’ün bilim kurgu destanı “Tepe”Şubat ayında önde gelen 11 adaylık aldı, ancak başta özel görsel efektler, sinematografi ve ses olmak üzere teknik kategorilerde sadece beş ödül aldı.

borç…Peter Nichols / Reuters

Diğer kazananlar arasında, Anita rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Haryana Debose vardı.Batı hikayesi”, ”Aunjanue Ellis (“Kral Richard”), Jessie Buckley (“The Lost Daughter”), Ruth Negga (“Pasing”), Ann Dowd (“Mass”) ve Caitriona Balfe (“Belfast”) geçmiştir. Rolüyle Troy Kotsur’a En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü “koda”Massachusetts’teki büyük bir sağır aile hakkında büyüleyici bir film.

Jesse Flemens ve Cody Schmidt-McPee (“The Power of the Dog”) dahil olmak üzere oyuncu kadrosunu oluşturan Kotsour, ödülünü kabul etmek için işaret dilini kullandı ve James Bond sahibinin yapımcılarına “Düşündünüz mü? Sağır James Bond’u düşündünüz mü?”

Arabamı sür”Bir oyun yazarının karısının ölümüyle baş etmeye çalıştığı Japon draması, İngilizce olmayan en iyi film olarak adlandırılıyor. Filmin yönetmeni Ryusuke Hamaguchi, kabul konuşması sırasında şaşkına döndü. Bir tercüman aracılığıyla “Pekala, jet gecikmemi ortadan kaldırdı” dedi.

Başarısı, filmlerin aşkın ve aşkın olduğunun bir işaretidir.

BAFTA’lar genellikle Oscar’ların zili olarak görülür ve iki etkinliğin oylama sistemleri arasında geçiş yapar. Oscar Ödülleri 27 Mart’ta yapılacak.

READ  Dizi

Bu yılki etkinliğin, En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde daha az bilinen kazananın ortaya çıkmasıyla bir ilgisi olabilir. Büyük değişiklikler BAFTA tarafından oylama sürecinde aday çeşitliliğini artırmak için son iki yılda tanıtılan ödüller. Buna seçmenlerin oy vermeden önce çeşitli filmler izlemesi gerektiği de dahildir.

Bazı BAFTA seçmenleri, bu değişikliklerin ödül töreninin geleceğini tehlikeye atabileceğinden korkuyor. Scott Feinberg, Hollywood Reporter’da yazıyor Şubat ayında, değişiklikleri “iyi niyetle de olsa yüksek düzeltme” olarak nitelendirdi ve “dünyaya örgütün kendi üyelerine mantıklı ve makul kararlar alma konusunda güvenmediğinin sinyalini verdiğini” söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.