Elon Musk artık Twitter’ın en büyük ortağı değil

  • Twitter’ın %9,2’sine sahip olan Elon Musk artık en büyük hissedarı değil.
  • En son SEC dosyasına göre Vanguard Group şu anda fonlarının %10,3’üne sahip.
  • Musk Perşembe günü yaptığı açıklamada, Twitter’ın 43 milyar dolarlık satın alımının başarılı olup olmayacağından emin olmadığını söyledi.

Elon Musk, Twitter’ı satın almak isterken Twitter’ın en büyük hissedarı konumunu kaybetti 43 milyar dolarlık anlaşma

Tesla ve SpaceX patronu, Nisan ayı başlarında Twitter’ın en büyük hissedarı olduğunu söyledi. Mikroblog sitesinde %9,2 pay.

Bununla birlikte, varlık yöneticisi Vanguard Group tarafından Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na sunulan yakın tarihli bir belgeye göre, 8 Nisan itibariyle fonları şimdi en üst sıradaki yerini kaybetti. %10,3 hisse Cuma günü şirkette 3,6 milyar dolar.

Dosya, Vanguard’ın Twitter’daki hissesini ilk çeyrekte artırdığını gösteriyor.

Perşembe günü, dünyanın en zengin adamı, al ya da bırak teklifinde tüm şirket için 43 milyar dolarlık bir teklif açıkladı.

Musk hala en büyük kişisel ortak ve Twitter kurucu ortağı Jack Dorsey ikinci en büyük, ancak satın alma girişiminin Perşembe günü başarılı olup olmayacağından “emin olmadığını” söyledi.

Perşembe günü Vancouver’daki TED2022 konferansında konuşan Musk, “Gerçekten alabilir miyim bilmiyorum.

Musk bir tane olduğunu söyledi “Proje B” iGirişimi başarısız oldu, ancak ne olacağını açıklamadı.

TED Başkanı Chris Anderson ile konuşan Musk, “ifade özgürlüğü için bir platforma” sahip olmanın önemli olduğuna inandığı için bu fırsatı verdiğini açıkladı.

Musk, “Bu para kazanmanın bir yolu değil” dedi. “Güçlü içgüdüm, mümkün olduğunca güvenilir ve geniş kapsamlı bir kamu platformuna sahip olmanın medeniyetin geleceği için hayati önem taşıdığıdır.”

A Twitter liderine mektup Çarşamba günü Musk, hisse başına 54.20 dolarlık teklifinin “en iyi ve nihai” teklifi olduğunu söyledi.

READ  Sıralamak

Teklif kabul edilmezse, Büyük hisselerini düşürebilir Şirkette yürüyün ve tamamen uzaklaşın.

Perşembe günü Twitter, “Elon Musk’tan istenmeyen, sınırsız bir teklif” aldığını doğruladı ve “şirketin ve tüm Twitter hissedarlarının yararına güvendiği eylem yolunu belirlemek için planı dikkatlice gözden geçirdiğini” söyledi.

Musk, Perşembe günü Twitter’ın teklifini hissedarların oylamasına sunmamak için “tamamen güvensiz” olduğunu tweetledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.