Elon Musk, Twitter yatırımıyla ilgili bir toplu davanın kurbanı oldu

Elon Musk, yalnızca birkaç haftadır Twitter’ın en büyük ortağı oldu, ancak şimdiden yatırımıyla ilgili bir toplu dava ile karşı karşıya. Twitter iş ortağı Musk’a, yatırımını Twitter’da SEC’e resmi olarak açıklamayı 11 gün geciktirdiği için toplu dava açıldı.

Menkul kıymetler yasasına göre Musk, Twitter’daki hissesinin yüzde 5 artmasından 24 – 10 gün sonra SEC’e başvurmak zorunda kaldı – ancak 4 Nisan’a kadar bunu yapmadı. Bu gecikme özellikle dikkat çekici değildi, ancak onu çok etkilemiş olabilir. . Davaya göre, bu kazançlar, benzer şekilde kar elde edemeyen diğer hissedarların pahasına geldi.

“24 Mart ile 2022 arasında Twitter hisselerini satan yatırımcıların Musk’ın Twitter haklarını ifşa etmesi gerekiyordu ve 4 Nisan 2022’deki fiili yayından önce piyasa, hisse senedi fiyat artışlarından kaçınarak Musk’ın alımlarına tepki gösterdi. Hasar gördü, ”dedi dava.

Davayı açan hissedara göre, Musk’ın eylemleri sonucunda kendisi ve diğer yatırımcılar, hisseleri “suni olarak devalüe edilmiş” fiyatlarla sattı. Dava, Musk’ın Twitter’da %5’lik bir hisse satın aldığını yatırımcılara açıklamayarak “aslında yanlış ve yanıltıcı açıklamalar ve ihmaller yaptığını” iddia ediyor.

Dava, Twitter ve Musk için çalkantılı birkaç günün ardından geldi. Tesla CEO’su ve adı geçen Twitter trolü başlangıçta kabul etti Twitter yönetim kurulu, çok Bazı personelden. Ancak karar, Twitter takipçilerine şirketin adını değiştirmek için oy veren ve hizmetin “ölmekte” olduğunu söyleyen Musk’tan birkaç gün süren tuhaf tweet’lerin ardından aniden tersine döndü.

İçinde Bir e-posta Twitter CEO’su Barack Agarwal, çalışanlara, bir ekip üyesi olarak Musk’ın “tüm yönetim kurulu üyeleri gibi şirketin ve ortaklarımızın yararına çalışacağı şirketin sırdaşı olurdu” dedi. Ayrıca Musk’ın sonunda görevi devralmamasının “en iyisi” olduğuna inandığını da sözlerine ekledi.

READ  Dizi

Engadget tarafından önerilen tüm ürünler, ana şirketimizden bağımsız olarak yayın kurulumuz tarafından seçilir. Hikayelerimizde bazı bağlantı linkleri var. Bu bağlantılardan herhangi birini satın alırsanız, bir ortaklık komisyonu alabiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.