Elon Musk, Twitter’ı satın almayı teklif ediyor: Canlı Haber Güncellemeleri

borç…Andrew Kelly / Reuters

Elon Musk’ın Twitter’daki olağandışı sorunu – o şimdi satın almak istiyorum – Silikon Vadisi ve sosyal medya dünyasının dikkatini çekti, ancak bazı savunma avukatları bile.

Perşembe sabahı Sn. Musk, Twitter’ı yaklaşık 43 milyar dolara satın aldığını açıklamadan önce bile, geçen ay sosyal medya şirketinde büyük bir hisseye sahip olması, milyonere dava açan bir hukuk firmasının gözüne çarptı.

Salı günü, hukuk firması Block & Leviton dava açtı Bay. Musk’a federal dava Birkaç Twitter hissedarı adına, kaybın Tesla CEO’su Twitter’daki hisselerin yüzde 9’undan fazlasını oluştururken meydana gelmiş olabileceğini söylediler. Dava, bir toplu dava açmayı amaçlıyor ve yatırımcıların geçen ayın sonunda hisse satan Twitter’daki potansiyel kazançlarını kaybetmiş olabileceklerini iddia ediyor.

Bay, Twitter’da yüzde 9 hisseye sahip. Sivil şikayet, kendisini şirketin en büyük hissedarı haline getiren Musk’ın 4 Nisan’da hisselerini çok daha erken bir zamanda inşa etmeye başladığını iddia ediyor. Bay. Musk’ın hissesini nihayet Twitter’da açıklamasıyla Musk’ın hisse fiyatı 39,31 dolardan 49,97 dolara yükseldi. Bay. Dava, Musk’ın 24 Mart’a kadar Twitter’da yüzde 5 hisse satın aldığı iddiasıyla dava açması gerektiğini iddia ediyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yatırımcıların bir şirkette sahip oldukları %5 veya daha fazla hisseyi, hisselerin satın alınmasından sonraki 10 gün içinde açıklamalarını talep etti – bu, hedge fonları gibi yatırım yöneticilerini faaliyetlerini açıklamaya zorlamayı amaçladı. Market.

Bu süre içerisinde gerekli başvuruların yapılmaması nedeniyle Sn. Dava, Musk’ın Twitter hisselerini daha ucuza satın alarak tasarruf ettiğini iddia ediyor. Ve hisseleri satan yatırımcıların fiyat kazancından yararlanma fırsatını ortaya çıkarmadan önce kaybetti.

READ  Dizi

Twitter’da Sn. Musk, büyük mali pozisyonunu devraldığından beri, Wall Street ve güvenlik avukatları, SEC’in, milyarderin hisselerini hemen serbest bırakmayarak herhangi bir menkul kıymet yasasını ihlal edip etmediğini araştırabileceğini düşünüyorlar.

SEC geç açıklamayı soracaksa, Mr. Musk, yüzde 5’lik dosyalama kuralını ihlal etmek isteyip istemediğini veya bunun ihmalkar bir hata mı yoksa dikkatsizlik mi olduğunu düşünmelidir.

SEC yorum yapmaktan kaçındı. Bay. Musk’ın avukatı yorum yapmak için hemen müsait değildi.

Better Markets, Corporate and Regulatory Transparency Monitor’den Dennis Kelleher, düzenleyicilerin tüm yatırımcılara eşit muamele edildiği mesajını göndermek için açıklama konusunu inceleme görevi olduğunu söyledi.

Milyonerler farklı kurallara göre oynarsa hukukun üstünlüğü bozulur” dedi.

Şubat ayında, SEC önerdi Süreyi yarıya indirir Yatırımcıların, mevcut 10 gün içinde bir şirketteki hisselerinin yüzde 5’ini kamuya açıklamaları gerekiyor.

Robert Jackson Jr., eski bir SEC komiseri ve şimdi New York Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde profesör olan Mr. Musk’ın açıklamasındaki bariz gecikme, Williams’ın elli yıllık yasasıyla ilgili olabilir. İstenmeyen veya düşmanca edinim girişimleri için temel kurallar.

NYU’nun Kurumsal Yönetim Müdür Yardımcısı, “Williams yasası tam olarak bu durumda yatırımcıları korumak için tasarlandı – bir devralan gizlice hisse satın alıyor ve ardından bunları tüm şirket için bir açık artırma başlatmak için geçiş ücreti olarak kullanıyor” dedi. dedi Jackson. Ve finans. Williams yasasıyla ilgili endişeleri dile getirme durumu değilse, ne olacağını bilmek zor.”

Bay Twitter. Musk’ı satın alma girişimi, ondan birkaç hafta sonra geldi. Bunu sona erdirmek için bir çaba başlattı SEC ile dört yıllık anlaşma, Twitter’daki gönderilerinin, işlettiği elektrikli otomobil şirketi Tesla’daki yetkililer tarafından piyasa hareketleri hakkında bilgi için gözden geçirilmesi gerektiği yönünde. SEC ile çözüm, Twitter’da yapılan bir paylaşım sonucunda, Mr. Musk, aslında elinde hiç parası olmadığı halde Tesla’yı özel olarak devralmak için finanse etmeyi amaçlamıştı.

READ  Dizi

Bay. Musk, o zamandan beri çözüm ve gönderilerinin Twitter’da gözden geçirilmesi gereği konusunda hüsrana uğradı. Mahkeme davalarından birinde Sn. Muskin’in avukatı, mevcut uzlaşma şartlarının “Bay Muskin’in konuşmasının anayasaya aykırı kontrolü” olduğunu söyledi.

efrat livni Katkıda bulunan rapor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.