Four Fighters davulcusu Taylor Hawkins, 50 yaşında öldü.

LOS ANGELES (AP) – Fo Fighters’ın 25 yıldır davulcusu ve başrol oyuncusu Dave Crowlin’in en yakın arkadaşı olan Taylor Hawkins, bir rock grubuyla Güney Amerika turu sırasında öldü. O 50 yaşında.

Grup Cuma günü yaptığı açıklamada, Hawkins’in ölümünün “trajik ve zamansız bir kayıp” olduğunu söylemesine rağmen, Hawkins’in nasıl öldüğüne dair hemen bir açıklama yapılmadı.

Foo Fighters’ın Cuma gecesi Kolombiya’nın Bogot kentindeki bir festivalde oynaması planlandı. Hawkins’in son konseri Pazar günü Arjantin’in San Isitro kentindeki başka bir etkinlikte yapıldı.

Grubun resmi Twitter hesabı gazetecilere e-postayla “Müzik tutkusu ve bulaşıcı kahkahası sonsuza dek hepimizle yaşayacak” dedi. “Kalplerimiz eşi, çocukları ve ailesiyle birlikte.”

Hawkins’in kaldığına inanılan Kuzey Bogota’daki otelin önünde polis araçları, ambulanslar ve taraftarlar toplandı.

23 yaşındaki Juan Sebastian Anjik, Hawkins Oteli’nin dışında The Associated Press’e verdiği demeçte, “Bu birlikte büyüdüğüm bir grup. İçimi boşaltıyor” dedi.

Kolombiya’daki yetkililer Hawkins’in ölümüyle ilgili yorum yapmadı. Bogot’taki ABD Büyükelçiliği bir tweet ile taziyelerini iletti.

Kroll’dan sonra, Hawkins grubun çok tanınan bir üyesi oldu, röportajlarda önde gelen şarkıcılarla birlikte göründü ve grubun unutulmaz videolarında, en son korku-komedi filmleri “Studio 666″da genellikle komedi rollerinde yer aldı.

Hawkins 1997’de Foo Fighters’a katıldığında, Alanis Moritz’in turne davulcusuydu. Grubun “One By One” ve “On Your Honor” gibi en büyük hitlerinde ve “My Hero” ve “Best of You” gibi hit single’larda çaldı.

Crowley’nin 2021 kitabı The Storyteller’da Hawkins, ona “başka bir annenin erkek kardeşi, kurşunu göze alacağım en iyi arkadaşım” dedi.

Kroll, “İlk görüşmede aramızdaki bağ çok yakındı ve birlikte çaldığımız her şarkı, her nota ile her gün daha da yakınlaştık” dedi. “Mutlak olmalıyız. Bu yaşamda birbirimizi bulduğumuz için minnettarım.”

READ  Dizi

Krol, yakın bir grubun ölümünü ikinci kez yaşıyor. 1994 yılında Kurt Cobain öldüğünde Kroll Nirvana’nın davulcusuydu.

Cuma gecesi sosyal medyada Hawkins’e övgüler yağdı.

Rage Against the Machine gitaristi Tom Morello, Hawkins ve Jane’in bağımlılık yapan şarkıcısı Perry Ferrell’in bir fotoğrafıyla Twitter’da “Tanrı seni korusun Taylor Hawkins” dedi. “Ruhunu ve durdurulamaz rock gücünü sevdim.”

Billy Elise’in kardeşi, ortak yazarı ve yapımcısı Phineas, “Ne inanılmaz bir yetenek, çok kibar, cömert ve havalı olması gerekmiyor, ama yine de her şey eşit” dedi. “Dünya o zaman hediyelerini aldığı için çok şanslıydı.”

Oliver Taylor Hawkins, 1972’de Teksas, Fort Worth’ta doğdu ve Hawkins, California, Laguna Plajı’nda büyüdü. Kanadalı şarkıcı Sass Jordan için davulcu olarak ilk büyük vuruşunu yapmadan önce küçük Güney Kaliforniya grubu Sylvia için çaldı.

Hawkins’in 2019’daki Associated Press’e ilk davul izlenimleri arasında polis memuru Stewart Copeland, Queen’den Roger Taylor ve “en sevdiğim davulculardan biri haline gelen Bill Collins” vardı. Zavallı.

1990’ların ortalarında Morissette için iki yıl davul çaldığında, öncelikle Jane’in Bağımlılığı Stephen Perkins’i çalmaktan ilham aldı.

AP’ye konuşan Hawkins, “Baterilerim tıpkı onun gibi ayarlandı, her şey” dedi. “O zamanlar hala bir kopyacıydım. Kendi tarzınızı belirlemeniz biraz zaman alıyor. Kulağa tam olarak onun gibi gelmiyorum, kendim gibi konuşuyorum ama onun büyük, büyük bir etkisi var.

O ve Kroll, Hawkins’in Morissette ile birlikte olduğu bir gösteride perde arkasında bir araya geldi. Zamanın davulcusu William Goldsmith’in ayrılmasından sonra, Kroll’un grubu yakında açılacak. Büyük bir Fu Fighters hayranı olan Kroll Hawkins, kolayca kabul edildi.

Kroll, kitabında, “Günlük karşılaşmamızın, bugüne kadar yanan müzikal bir ‘ikiz alevi’ ateşleyen bir tür ilk görüşte aşk olduğunu söylemekten korkmuyorum” dedi. “Birlikte, sahnede ve dışarıda durdurulamaz bir çift olduk, görebildiğimiz tüm maceraların peşinden koştuk.”

READ  Dizi

Hawkins, grupla ilk kez 1997 yılında Foo Fighters’ın en popüler şarkısı “Everlong” videosunda göründü, ancak şarkı kaydedildiğinde henüz gruba katılmamıştı. Ancak, Fu Fighters’ın konserlerinin doruk noktası olarak destansı versiyonlarını yüzlerce kez yayınlayacak.

Grubun canlı performanslarında öne çıkan bir diğer nokta, Hawkins’in mikrofonu tuttuğu ve Queen’in “Somebody to Love” şarkısını söylediği davulların arkasındaki sürünme.

18 Mart’ta bir konserde şarkıdan önce Hawkins, “Bir şarkı için Foo Fighters’ın baş şarkıcısı olmanın en güzel yanı, gezegendeki en büyük rock ‘n’ roll davulcusuna sahip olmam” dedi. Şili.

Kroll’un ona çenesini kapamasını söylediğini duyabilirsin.

Hawkins, yakın zamanda yayınlanan Foo Fighters korku-komedi filmi “Studio 666″da birlikte rol aldı; burada şeytani bir güç, Crawl’ı grubun kaldığı evde yakalar ve onu bir katil yapar. Hawkins ve grubun diğer üyeleri birer birer öldürülür. Tahmin, Los Angeles’taki bir evde 10. stüdyo albümlerindeki çalışmalarından geldi.

Ayrıca Taylor Hawkins ve Cottail Riders’ın üçü için de davul çaldı ve şarkı söyledi. 2006’da “Get the Money” albümünü çıkardılar.

Hawkins, eşi Alison ve üç çocuğuyla birlikte yaşıyor.

___

Associated Press yazarı Manuel Ruda bu rapora Kolombiya, Bogot’tan katkıda bulundu.

___

AP Entertainment Yazarı Andrew Dalton’u Twitter’da takip edin: https://twitter.com/andyjamesdalton

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.