Fox News muhabiri Benjamin Hall, Ukrayna’da haber çıkınca yaralandı.

Ağ Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Fox News muhabiri Benjamin Hall’un Ukrayna başkenti yakınlarında haber yaparken yaralandığını söyledi. Hastaneye kaldırılmış olmasına rağmen, nasıl yaralandığı veya yaralanmanın ne kadar ciddi olduğu henüz belli değil.

Fox News CEO’su Suzanne Scott, personele yaptığı açıklamada, “Bugün erken saatlerde, muhabirimiz Benjamin Hall, Ukrayna, Kiev dışındaki haberleri izlerken yaralandı.” “Şu anda sınırlı sayıda ayrıntıya sahibiz, ancak Ben hastaneye kaldırıldı ve yerdeki ekiplerimiz durum hızla ortaya çıktıkça daha fazla bilgi toplamak için çalışıyor.”

Hall’un yaralanma haberi, başka bir Amerikalı gazeteci Brent Renat’tan bir gün sonra geldi. Vuruldu Ukrayna’da. Kiev’in bölgesel polis gücü başkanı, Renaud’un Kiev’in başkenti Irpin dışında mültecileri filme alırken Rus güçleri tarafından öldürüldüğünü ve başka bir gazetecinin de yaralandığını söyledi.

Dışişleri Bakanlığı Muhabirler Loncası başkanı Shawn Tandon, Hall’un yaralanma haberiyle “şok olduğunu” söyledi.

Tandon yaptığı açıklamada, “Onu sıcaklığı, iyi mizah anlayışı ve büyük profesyonelliği ile tanıyoruz.” Dedi. Ben’e hızlı bir şekilde iyileşmesini diliyor ve Ukrayna’daki yayınları aracılığıyla paha biçilmez hizmet sunan gazetecileri korumak için daha fazla çaba gösterilmesi çağrısında bulunuyoruz.” dedi.

salon Geçenlerde manşet geldi Fox News siyasi talk show “The Five”ın sunucularından Greg Goodfield’ın Ukrayna’dan gelen raporun “dijital çağda karşılaştığımız diğer hikayeler gibi” olduğunu söylemesinden sonra. Sizden bir tür duygusal tepki almak için bir film çekilir ve yeniden oynanır, çünkü haber şirketlerini karlı hale getirir. ”

Hall, “Bu, bazı duygusal tepkiler ortaya çıkarmaya çalışan bir ortam değil” dedi. “Tamamen oluyor.”

“Tam bir felaket,” diye ekledi. “Ve arada kalanlar gerçek kurbanlardır.”

READ  Rusya-Ukrayna savaş haberleri: canlı duyurular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.