Gerçek sihirli fare Apple tarafından değil Logitech tarafından yaratıldı

Böcek ayaklarını havaya kaldırırken Apple’ın neden fareyi baş aşağı şarj olmaya zorladığını bilmiyoruz. Yıl O zamanlar Yıl O zamanlar Yıl.

Ama şunu biliyorum: Bir fareye ihtiyacınız varsa Aslında Büyülü hissettiriyor, fiyat düşebilir, Logitech’te sizin için gadget var.

Kablosuz faremi şimdi şarj etmek istersem, kablo takmama veya dock’a koymama gerek yok. Aslında şarj etmeyi hiç düşünmedim. O… yapar. Çünkü geçen Noel’de çok cömert bir kayınbiraderi kendine kendi kendini şarj eden bir kablosuz fare satın aldı.

G502 Lightspeed Fare ile Logitech Powerplay.
Fotoğraf Sean Hollister / The Verge

Burada gördüklerin Logitech Powerplay Kablosuz Şarj Sistemi, Elektriği manyetik olarak özel bir sayfaya yönlendiren kablosuz şarj cihazına sahip etkili bir fare altlığı. Logitech satıyor 2017’den beri – Ta ki Apple bizi ters çevrilmiş böceğin karşısına çıkarana kadar.

Size bir fikir vermek için, işte burada eksiksizlik Bu ürünü aldığımda yaptıklarımın açıklaması:

  • ambalajı açtı
  • Şarj tokatını masama koydum
  • Üstüne yumuşak bir bez mousepad yerleştirildi
  • Logitech G502 Lightspeed Mouse Kablosuz USB Dongle’ımı bilgisayarımdan kaldırdım
  • Bunun yerine PowerPlay’in USB kablosuna takıldı
  • Faremin tabanındaki manyetik sigortayı çıkardım
  • Fareyi kapattı ve açtı

O zamanlar, Faremi bir daha şarj etmeyi hiç düşünmedim. Bu hikaye kadar değil.

Cidden, üç ay oldu ve parmağımı kaldırmama gerek yok – çünkü otomatik olarak şarj oluyor. Her zaman olduğu gibi. Otomatik olarak. Mousepad üzerinde olmak.

Sihir.

Bunlar tüm sistem için talimatlardır.
Resim: Logitech

Daha önce hiç mükemmel bir ürünü incelemedim, öyle olduğunu söylemiyorum – kendimi kandırmaktan nefret ediyorum. Özellikle bazı müşteriler Yapmak Sonunda farelerinin sahipliğini iddia ederler. Durdurulan şarj Veya fare altlığı soyulmalı ve bantlanmalı veya yapıştırılmalıdır. Ayrıca inanılmaz pahalıydı Sadece mousepad için 120 dolar, Fare dahil değildir. Hayır, telefon şarj cihazı olarak kopyalanmaz veya Qi kullanır: yalnızca kendi manyetik kasasıyla çalışır, bu yalnızca G502 Lightspeed, G703, G903, G Pro kablosuz ve bazı pahalı Logitech fareler için geçerlidir. G Pro X Süper Hafif.

Ancak, Amazon’da 4.7 yıldız derecelendirmesi var Şaşırtıcı bir şekilde bazı olumsuz yorumlar. En yaygın şikayet, yakındaki hoparlörler veya kulaklıklar şarj olurken sesin yükselmesidir, ki bunu kendim fark etmiyorum.

Şimdiye kadar fark ettiğim kadarıyla, fark edilecek bir şey yok. İşe yarıyor. Bağlantı kesilmesi yok, açma-kapama düğmesi yok, düzeltilecek bir şey yok. Doğru Şarj bobini tüm fare altlığını kaplamıyor, Ama bunu asla düşünmek zorunda kalmadım, asla ölü fareye geri dönmemek için. Beni her sabah iş yerinde ve akşamları oynadığım yerde canlandırıyor.

Bazı kullanıcılar DIY Powerplay’e sahiptir Büyük fare altlıkları olarakAncak Logitech’in sattığı tek cilt bu.
Fotoğraf Sean Hollister / The Verge

Muhtemelen kullanmaktan zarar gelmez Logitech G502 Işık HızıBizim seçimimiz En iyi kablosuz oyun faresi, Rahat tutuşu, iyi yerleştirilmiş tıklama düğmeleri, inanılmaz performansı ve ayarlanabilir ağırlığı, Wireless Razor Mamba ve Logitech G900 ile daha önce sahip olduğum en iyi özellikler. Ama 140 dolara işaret ediyor, Ve her ikisini de içeren bir paket için indirim yoktur.. Düşük maliyetli uyumlu bir fare, hatta G703 Lightspeed bile genellikle size mal olur Satılık 70 $ – ve PowerPlay şarj pedi nadiren satışa çıkar.

Ama benim yaptığımı yapabilirsiniz: fareyi alın, pili bitene kadar kullanın ve ardından powerplay’i ekleyin. (Ayrıca, cömert bir yeğen bulun.)

2017’de Powerplay’de teknoloji pazarlama müdürü olan (ve inceleme kılavuzunu yazan) Andrew Coonrod hatırladı. Tek bir şarjı çözmek için fazladan harcama yapmak isteyen oyuncular için nihai çözümdür. Tüm.

O zamanlar, kablosuz oyun fareler için hâlâ bir damgaydı ve pil ömrü de bunun bir parçasıydı – Razor Mamba ve Logitech G900, düşük gecikmeli oyun oynamanın kablosuz ile mümkün olduğuna ve aşırı şarj edilemeyeceğine beni ikna etti. İki yıl kullanım. Coonrad, G900 ile PMW3366 sensör kapasitesine rağmen Logitech’in yeni Hero sensörlerinden daha fazla güç kullandığını iddia ediyor.

Logitech G900, Oynatma ve Şarj Kablosu takılı.
Fotoğraf Amelia Hollowati Grails / The Verge

Logitech, Hero’yu yaratırken kablosuz şarja baktı – ama önce görünüşünü beğenmedim. Qi Kablosuz Şarj, farenizi sabit bir konumda tutmak anlamına gelir. Kablosuz şarj beşiklerinin yanı sıra Bu HyperX’tir. Jilet ve Matt Gates Sonunda anında şarjlı süper kapasitörler koyun Bazı kötü farelerde, Ama onları şarj pedlerinden çıkarırsanız, çalışmayı durdurdukları anlamına gelir ve bu pedler ve fareler bir fiyata satılmalıdır. Kunrad, “Modüler bir çözüm yaratmak istedik” diyor.

Böylece Logitech, İsviçre’nin Lozan kentindeki Ar-Ge laboratuvarını bu fikirle harekete geçirdi ve fareyi hareket ettirdiğinizde bile, günler değil, saatler değil, yavaşça şarj edebilen bir dizi döngü anteni geliştirdi.

Geliştirme sırasında Ar-Ge tesisini gezen Gunrad, “Gördüğümde ona köpek kemiği adını verdim” diyor. Tüm ped bu kanatlar nedeniyle kaplanmıştır.

“Temelde dev bir modüler, hareketli transformatör” diye açıklıyor. “O küçük torka sahipsin, daha yüksek bir torka dönüşüyor ve alan yeterince geniş olduğu için enerji yükü her zaman farenin toplam gücünden daha büyük olacak.”

Buna göre FCC ile dosyalandı6.78MHz’de çalışır Eski A4WP / Rezence standardı Bunun yerine Samsung ve Apple Qi’yi onayladığında yoldan çıktı. Coonrad, Logitech’in ortaklarının ne kadar kredi alması gerektiğini söylemiyor: örneğin, yalnızca üretici olarak hareket etmesine rağmen, hem şarj pedi hem de verici devre kartı LG Innotek olarak etiketlendi.

PowerPlay mousepad ile ilgili ilginç bulduğum bir diğer şey ise, onun sadece bir şarj cihazı olmaması. Aynı zamanda fare için kablosuz bir alıcı olarak da işlev görür, bu nedenle artık fare dongle’ını bilgisayarınıza takmanıza gerek kalmaz – sadece kolay yakalama ve hareket için farenin içinde tutuyorum. FCC dosyası orada olduğunu gösteriyor Tam bir 32MHz Arm Cortex-M3 sistemi Ve orada çalışan Bluetooth anteni – Coonrad, Bluetooth’un gerçekten kullanılmadığından şüpheleniyor. Bunun nihai ürünün işlevsel bir parçası olmadığını, bunun yerine Logitech’in fareye bağlanmak için kendi özel 2.4GHz “Lightspeed” kablosuz katmanını kullandığını iddia ediyor.

Logitech Powerplay’in alıcı modülündeki kol çipi.
FCC üzerinden görüntü

Ancak benim için PowerPlay sistemiyle ilgili en sıra dışı şey, ne kadar uzun süredir sorunsuz bir şekilde yapışması – 2017’den bu yana ambalajı bile değişmedi. Bu ürün gerçekten satılık mı? Coonrad, “İnsanlar onları çılgına çeviriyor” diyor ve tüm zamanların en popüler faresi olmak için G502 Lightspeed, G Pro Wireless ve G Pro Wireless Superlight ile uyumlu. Ama satış rakamlarını paylaşamaz. Ayrıca bunları kendisinin değil, Powerplay sayfası için yeri olmayan küçük G305’i kullandığını da kabul ediyor. Kablosuz şarjlı bir fare altlığı yerine, masasının altında bir kutu enerji verici var. “Her altı ila sekiz ayda bir beni rahatsız ediyor.”

Genel olarak, oyun faresinin pil ömrü, en son G Pro X Superlight 70 saatte şarj edilmesiyle 2017’den bu yana önemli ölçüde iyileşti; bu, önceki nesle kıyasla 60 saate kıyasla iki kat daha fazladır. Coonrad’ın G305’i ve rakiplerin fareleri gibi düşük anahtarlı fareler artık 200 saatlik çizgiyi kolayca geçebilir.

Kunrad şöyle diyor: “Eğer bu çok havalıysa, neden Logitech için bunu önemli hale getirmiyorsunuz? Kablosuzdaki savaş kazanıldı.

2022’de kesinlikle Yapamaz Undead kablosuz fare almak için her hafta yüzlerce dolar harcamanız gerekiyor. Ancak, şarj etmeye gerek kalmadan her yerde büyülüdür.

READ  Dizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.