Juicy Smolett’in cezası Cook County Hapishanesinde 1. gece başlıyor; Oyuncu, cümleye yanıt olarak ‘İntihar etmedim’ diye bağırdı.

CHICAGO (WLS) – Juicy Smolet, sahte bir nefret suçundan beş ay hapis cezasına çarptırıldıktan sonra ilk gecesini parmaklıklar ardında geçirdi.

Perşembe günkü duruşma, Smolett’in koltuğundan kalkıp masumiyetini ve kendi güvenliği için endişesini göstermesiyle dramatik bir şekilde sona erdi.

Bkz | Juicy Smolett’in sahadaki duygusal patlaması

39 yıl boyunca, ailesi ve mahkeme salonundaki diğerleri, Cook County Yargıcı James Lynn cezasını verdiğinde şaşkına döndü.

Yargıç Lynn, “Cezanızın ilk 150 gününü bugünden itibaren Cook County Hapishanesinde geçireceksiniz. Tam burada, şimdi” dedi.

Lynn, cezayı değerlendirirken, Smolett’in “yüksek” önceden tasarlanmış suçluluğunu kötü bir faktör olarak gösterdi. Aktörün gerçek nefret suçu mağdurlarının deneyimlerini karaladığını ve ona “Charlton” ve yalancı dediğini söyledi.

Lynn, “Tanık kürsüsüne geldiniz. Zorunda değildiniz. Geldiniz. Kesinlikle hakkınız var. Ama saatlerce yalan ifade verdiniz” dedi.

Bkz | Yargıç Lynn’in tam cümle notları

Hapishanedeyken Smolett, Chicago’da 120.000 $’a kadar tazminat ve 25.000 $ para cezası ve ayrıca 30 ay daha denetimli serbestlik ile karşı karşıya.

Aşağılanan oyuncu daha sonra mahkemeye seslendi.

Smolett, “Ben intihar etmedim” dedi. “İntihar etmedim! Masumum! Ve intihar etmedim. Bunu yaptıysam, bu ülkedeki siyah Amerikalıların ve LGBTQ topluluğunun korkusuna 400 yıldır yumruğumu sıktığım anlamına gelir. Saygılarımla. Sana saygım var, jüriye saygım var ama bunu yapmıyorum, intihar etmiyorum, içeri girerken kendime bir şey yapmayacağım!

Ceza, Smolett’in Chicago polisine beş kez yalan söylemekle suçlanmasından üç ay sonra geldi.

“O kadar uzun süreceğini sanmıyorum, ancak yargıç bu suçu küçük bir suçtan daha fazlası olarak gördüğünü açıkça belirtti.

Smolet hala beraat etti ve cezanın ardından mahkemeden çıkarıldı.

“Ben masumum!” dedi. “Suçlu olduğumu uzun zaman önce söyleyebilirdim!”

Bkz | Aile, mahkum edildikten sonra Juicy Smolett’in masumiyetini savunuyor

Cümle Smolett’in ailesini kızdırdı.

READ  Sıralamak

Jassie’nin kız kardeşi Jass Smolett, “Kardeşim Jussie masum, bu tartışmalı bir açıklama olmamalı çünkü kesinlikle doğru” dedi.

Jassie’nin kardeşi Jossie Smolett, “Kardeşime hakaret etti” dedi. “Kibirinden bahsetti. Ağabeyimin karşılaşacağı mücadeleyi bilmiyordu.”

Kim Fox Office’in Jesse Smolett davasını ele alış biçimi hakkında kamuoyuna açıklama, Yargıç Kuralları

Bu arada, Özel Avukat Dan Webb yargıcı övdü.

Webb, “Bu, ağır cezayı hak eden bir davranıştır” dedi. “Bunu yapmanın doğru yolu olduğunu düşündüm. Ve umarım Yargıç Lynn aldığı cezaya dayanarak bu davada ne olduğunu açıkça anlamıştır.”

Smolett’in savunma ekibi şok olduklarını ve temyize gideceklerini söyledi.

Savunma avukatı Neni Uche, “Hayatım boyunca hiç avukat görmedim ve buradaki diğer avukatlardan herhangi birinin 4. Sınıf bir suç için şiddet içeren bir suçla aynı muameleyi gördüğü bir durum hiç görmedim” dedi.

Chicago Belediye Başkanı Lori Lightfoot, yargıcın kararını överek şunları yazdı: “Juicy Smolett’in cezai hükmü, meslektaşlarının tahkim mahkemesine ve Chicago’daki herkesin yanlış iddialara ve suçlamalara müsamaha göstermeyeceğine dair bugünkü cümleye açık bir mesaj göndermeli. Polis çalışması 130.000 dolar ile sonuçlandı. şehir için daha fazla polis ekstra zamanı.

İlgili: Juicy Smolet kararı: ‘İmparatorluk’ oyuncusu düzensiz davranıştan suçlu; Güvenlik Taahhüdü İtirazı

Telif hakkı © 2022 WLS-TV. Her hakkı saklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.