Kaçırma! Gezegen-Ay kavuşum zamanı Pazartesi sabahı

Bağlantı Zaman! Bu Kuzey Yarımküre görünümüdür. Aşağıdaki güney yarımküre görünümü daha da iyidir. Ay, parlak Venüs ve loş Mars ve Satürn, hepsi tek bir 8’de birleşir.Derece 27 ve 28 Mart 2022’de daire. John Jordin Coss’un fotoğrafı.

28 Mart Sabahı: Aha

Sabahın erken saatlerinde gökyüzünde bir Üç çeyrek Ay üç gezegene yakın, şimdi bir dizi Bağlantılar Olmak zorunda. 28 Mart 2022 Pazartesi sabahı bu dünyalara göz atın.

Salı 4 derece Ayın kuzeyinde 3 UTC 28 Mart’ta
Cuma 7 mi derece Ayın kuzeyinde 10 UTC 28 Mart’ta.
Satürn 4 derece Ayın kuzeyinde 12 UTC 28 Mart’ta.
Cuma 2 derece Kuzey Satürn saat 13 UTC 29 Mart’ta.

28 Mart’tan manzara oldukça çarpıcı. Daha iyi bir resim elde edersen, bize gönderin!

Mart 2022 Ay ve gezegenlerin fotoğrafları için buraya bakın

Teleskop kullanıcıları için not: soluk bir kuyruklu yıldız, 22P / Kopf27 ve 28 Mart da gezegenlere yakın. Ama şu anda 11. seviyeVe şafakta, onu yakalamak için teleskopunuza, karanlık gökyüzüne ve loş nesneleri görme deneyimine ihtiyacınız var.

Güney Yarımküre’den Görünüm

Btw, güney yarımküreden görünüm, tutulma yolu ufuktan dik bir açıyla yükseldiği için daha da iyi. Ay’ın yakınında sadece Venüs, Mars ve Satürn’ü görmekle kalmaz, güneş doğmadan önce Jüpiter’i bile görebilirsiniz.

Venüs, Mars ve Satürn'ün üstünde, Jüpiter ufka yakın, Ay sağda, tutulmanın dikey yeşil çizgisi.
Güney Yarım Küre’de gökyüzüne bakanlar için 28 Mart sabahı gökyüzü. Şanslısın! Tutulma – veya gökyüzümüzdeki güneş, ay ve gezegenlerin yolu – sonbahar sabahları şafak ufku ile dik bir açı oluşturur; Bu nedenle, Kuzey Yarımküre’dekilerden farklı olarak, eylem gün doğumunda bir tarafa gitmeden doğrudan üstünüzde gerçekleşir. John Jordin Coss’un fotoğrafı.

Alt satır: 27 ve 28 Mart 2022’de Ay’ın yörüngesini görmek için sabah gezegenleri Venüs, Mars ve Satürn’ü birleştirin. Güney Yarım Küre’de Jüpiter’i de görebilirsiniz.

Okuyun: Mart-Nisan 2022 için Earthsky Gece Gökyüzü Rehberi

READ  Dizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.