Kiev’de düzenlenen füze saldırısında en az iki kişi öldü.

Rusya, Rus yetkililerin ABD’ye girmesini engelleyen “benzeri görülmemiş yaptırımlara” yanıt olarak Rusya’ya seyahati kısıtlamak amacıyla Başkan Biden ve diğer üst düzey ABD yetkililerine yaptırımlar uyguladı.

Rusya Dışişleri Bakanlığı Salı günü yaptığı açıklamada, Dışişleri Bakanı Anthony Blinken, Savunma Bakanı Lloyd Austin, CIA Direktörü William Burns ve Beyaz Saray Basın Sekreteri Jen Zhaki’yi onayladığını söyledi. Listede eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ve Mr. Bir de Fiden’in oğlu Avcı Fiden var.

Dışişleri bakanlığı, Kremlin’in en son seyahat kısıtlamalarının 13 kişiyi kapsadığını ve önlemlerin genişletilebileceğini söyledi.

“Gelecekte, ABD’li üst düzey yetkililer, ordu, milletvekilleri, işadamları, profesyoneller ve gazeteciler ve Rusya’ya karşı nefreti körüklemeye ve yaptırımları uygulamaya katkıda bulunan gazeteciler de dahil olmak üzere yaptırım listesini genişletmek için yeni duyurular yapılacak.” Dışişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada.

Dışişleri bakanlığı, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Dışişleri Bakanı Melanie Jolie ve Ulusal Savunma Bakanı Anita Anand’ın Rusya’ya girişlerinin yasaklanacağını söyledi.

Hareket, Kanada’nın Cuma günü yaptığı açıklamadan sonra geldi Yeni kısıtlamalar getirdi Roman Abramovich de dahil olmak üzere Kremlin’e bağlı hedef oligarşi.

Rusya, yaptırım listesindekilerle resmi ilişkileri sürdürmeye açık olduğunu söyledi.

READ  Dizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.