Konuşmacı Nancy Pelosi’nin korona enfeksiyonu olduğu doğrulandı

Temsilciliği Perşembe günü yaptığı açıklamada, Meclis Sözcüsü Nancy Pelosi’nin (D-Calif.) Corona virüsü için pozitif test ettiğini ve şu anda asemptomatik olduğunu söyledi. 82 yaşındaki Pelosi, Kongre’de liderlik için pozitif test eden ilk kişi ve son günlerde Washington yetkililerinin virüsü ortaya çıkaran en son kişiydi.

Pelosi sözcüsü Drew Hummel, “Konuşmacı tamamen aşılandı ve aşı tarafından sağlanan güçlü savunma sayesinde cesaretlendirildi” dedi. Dedim. “Konuşmacı, CDC yönergelerine uygun olarak izole edilecek ve herkesi aşılamaya, teşvik etmeye ve teste devam etmeye teşvik edecek.”

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin yönergelerine göre, korona virüsü testi pozitif çıkanların beş gün izole edilmesi gerekiyor, yani Pelosi’nin bunu en az önümüzdeki Pazartesi gününe kadar yapması gerekiyor.

Pelosi katılmadı Cumartesi günü Gridron Club Akşam Yemeğiİki kabine üyesi, iki Kongre üyesi ve Başkan Yardımcısı Harris’in kıdemli bir yardımcısı da dahil olmak üzere bir düzine misafirin testi pozitif çıktı. korona virüs. Bunların temsilcileri Adem b. Schiff (D-Calif.) Ve Ticaret Sekreteri Joaquin Castro (D-Tex.). Gina Raymondo Ve Başsavcı Merrick Çelenk.

Ancak cumhurbaşkanlığı için ikinci sırada yer alan Pelosi, Salı günü Başkan Biden ve eski Başkan Barack Obama ile bir sağlık etkinliği için Beyaz Saray’daydı ve Çarşamba günü Biden ile bir posta reformu hamlesi imzaladı. . Her iki olayın fotoğrafları da cumhurbaşkanına yakın olduğunu gösteriyor.

Beyaz Saray’a göre, Biden Çarşamba gecesi korona virüsü için negatif test etti ve CDC tarafından tanımlandığı gibi Pelosi’nin “yakın bir akrabası” olarak kabul edilmedi.

“O iyi. Başkan, Meclis Başkanı Pelosi’ye acil şifalar diliyor, “dedi.

Meclis Başkanı Nancy Pelosi (D-Calif.) Ve Başkan Biden, 5 Nisan’da bir sağlık etkinliğinde kucaklaştılar. 7 Nisan’da Pelosi’ye koronavirüs enfeksiyonu teşhisi kondu. (Video: The Washington Post, Fotoğraf: The Washington Post)

Hummel’in duyurusu Pelosi’nin Perşembe sabahı haftalık bir basın toplantısı düzenlemesi planlandığında geldi. Muhabirler Pelosi’yi bekledi ve ardından pozitif korona virüs testinin yayılması haberiyle odadan çıkmaya başladı. Konferans daha sonra iptal edildi.

READ  Dizi

Pelosi’nin Kongre’deki yakın arkadaşı, Rep. Anna G. Ishu (D-Calif.) Salı ve Çarşamba akşamı iki gösteriye katıldığını söyledi, ikincisi Greg Walton’ın portresinin (R-Ore.) açılışını kutlayan büyük bir parti, House Energy’nin başkanı olarak görev yapan emekli bir kongre üyesi ve Ticaret Komitesi.

Eshu Perşembe sabahı gazetecilere verdiği demeçte, “Büyük bir kalabalık, büyük bir kalabalık, ama iyi durumda görünüyor.”

Salı akşamı Eshu, Meclis Başkanının da katıldığı bir akşam yemeğine ev sahipliği yaptı. Perşembe sabahı yakın arkadaşının teşhisini öğrenmesine rağmen, Esu, yakında değişebilecek olan sandıklar sırasında veya Meclis dışında maskeyi takmadı.

“Bana bir mola veriyor, bana bir mola veriyor” dedi ve bugün San Francisco dışındaki bölgesine uçmak için uçağa binmeden önce bir test yapmaya çalıştığını da sözlerine ekledi.

Maskeyi taktıktan yaklaşık iki yıl sonra Pelosi, geçen ay Birliğin Durumu konuşmasının yapıldığı gün Biden’ın arkasında Başkan Yardımcısı Harris ile yalınayak oturdu. O zamandan beri, bazı kıdemli danışmanları halka açık yerlerde maske takmış olsa da, çoğu zaman maske takmadı.

Ev ve Senato Kafkasya’nın virüs için pozitif test eden ilk dört liderinden biriydi, ancak salgın son birkaç aydır Kafkasya’ya yayılıyor. Meclis Çoğunluk Lideri Steny H. Hoyer (D-Md.) İki ay önce virüs bulaştı, çoğu kırbaç James E. Omigran varyantı Noel’den önce yükselmeye başladığından Clipburn (DS.C.) testi pozitif çıktı. Delegeler de dahil olmak üzere liderlik komitesinin en az iki genç üyesi Catherine M. Clark (D-Mass.) ve Joe Negus (D-Colo.) da pozitif çıktı ve Clark kararını Çarşamba günü açıkladı.

Pelosi, Demokratların 10-11 Mart’ta Philadelphia’daki iki günlük politika geri çekilmesinden olumlu bir sonuç açıklayan Kafkasya’nın 17. üyesi oldu. Bir numara korunur CNN tarafından

READ  Dizi

Pelosi, bu hafta sonu kongre temsilcilerini Tayvan ve Japonya’ya götürmeyi planlamıştı, ancak plana aşina olan yetkililere göre, konuşmacının planlarını isimsiz olarak doğruladı. Hum’da Perşembe dedi Pelosi’nin planlanan Asya gezisi ileri bir tarihe ertelenecek. Pelosi, Temsilci Newt Kingrich’in (R-C.) 1997’de Tayvan’ı ziyaret etmesinin ardından Tayvan’a seyahat eden ilk Meclis Başkanı oldu.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden kısa bir süre sonra, Biden resmi olmayan bir heyet gönderdi Eski ABD Savunma ve Ulusal Güvenlik yetkilileri, geziyi görüşmek üzere Tayvan’a gitti.

O sırada yetkili, ABD gezisi için Ukrayna’yı özel olarak suçlamadı, ancak cumhurbaşkanlığı yönetimleri tarafından Tayvan’a “üst düzey, resmi olmayan temsilciler” göndermenin “uzun süredir devam eden iki partili bir geleneği” takip ettiğini söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali Tayvan’ı, Çin’den gelebilecek olası bir saldırıya karşı askeri hazırlığını güçlendirmek için harekete geçmeye teşvik etti. Çin, Tayvan’ın kendisinin olduğunu iddia ediyor ve bir gün gücünü özerk demokrasinin kontrolünü ele geçirmek için kullanabileceği konusunda ısrar ediyor – ve son aylarda Pekin’de Retoriği keskinleştirdi Olası satın almalar hakkında. Amerika Birleşik Devletleri on yıllardır Tayvan’ın egemenliği konusunda tavır almıyor ve Beyaz Saray defalarca ABD’nin statükoda tek taraflı herhangi bir değişikliğe karşı olduğunu vurguladı.

Yasmeen Abutaleb, Paul Farhi, Tyler Pager, Roxanne Roberts ve Marianna Sotomayor bu rapora katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.