Mancin, Yüksek Mahkeme için Ketanji Brown Jackson’ı desteklediğini söyledi

Mancin, “Yargıç Jackson’ın çok nitelikli olduğuna ve ülkemizdeki bir sonraki Yüksek Mahkeme yargıcı olarak hizmet etmek için gereken tutuma sahip olduğuna inanıyorum.” dedi.

Cunningham, Jackson’ın “örnek” yaşamına ve siciline atıfta bulundu ve yargıdaki çeşitli rollerinin “ülkemizin Yüksek Mahkemesinde ona iyi hizmet etme konusunda benzersiz bir bakış açısı” sağladığını söyledi.

Ayrıca Jackson ve ailesinin sık sık Mansin’in memleketi Batı Virginia’ya seyahat ettiğini de kaydetti.

Mancin, “Tanışmamız sırasında sevgi dolu ve kibardı” dedi. “İlginç uygulamasının yanı sıra, olağanüstü bir avukat olma niteliğine sahip. Özellikle Yargıç Jackson ve ailesi, Batı Virginia’da çok zaman geçiriyor ve devletimize olan derin sevgisi ve kamu hizmetine bağlılığı çok açıktı. Mahkeme hakimi olarak görev yapmak için gerekli tutuma sahip olduğuna inanıyorum.

36 saatlik kombine bir denemeden sonra, Jackson yolda görünüyordu Perşembe günü kilit senatörlerle yapılan bir röportaja göre, bunun önümüzdeki ayın başlarında onaylanması gerekiyor.

Jackson’ın onayı büyük ölçüde iki partili olmayacak ve üst meclis Senatosu Cumhuriyetçi oy sayan azınlık Whip John Dune (RS.D.), lehine üç GOP oyunundan fazlasının olmayacağını tahmin ediyor. Ancak her iki tarafın liderleri, uzun ve çoğu zaman gergin soruların randevuyu çevreleyen temel dinamikleri değiştirmediği konusunda hemfikirdi.

50-50 Senato’da Jackson, Demokratları ve Başkan Yardımcısı Harris Koalisyonu’nu yendi. Jackson yalnızca demokratik destek alıyorsa, Manjin’in desteği önemlidir.

Senato Yargı Komitesi’nin 4 Nisan’da atama hakkında rapor vermesi planlanıyor ve bu hafta içinde zemin eylemi bekleniyor. Onaylanırsa Jackson, 233 yıllık tarihinde Yüksek Mahkeme’ye oturan ilk siyah kadın olacak.

READ  Dizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.